Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Laserowa korekcja wad wzroku

laserowa-korekcja-wad-wzroku

Aktywne życie bez okularów i soczewek kontaktowych daje wiele satysfakcji i zadowolenia. Lekarze udowodnili to już dwadzieścia lat temu, kiedy przeprowadzili pierwszą operację korekcji wzroku przy użyciu lasera. Od tamtej pory metoda ta jest wciąż udoskonalana i cieszy się ogromną popularnością.

Laserowa korekcja wad wzroku jest uznawana za jeden z bezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów na całkowite wyleczenie problemów z widzeniem. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod zabieg jest zupełnie bezbolesny, trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga nawet pobytu w szpitalu. Po korekcie dobry wzrok powraca już po kilkunastu dniach, a ryzyko powikłań wynosi mniej niż 1%. Brzmi jak bajka? Niestety, laser nie leczy wszystkich wad wzroku i nie każdy może poddać się zabiegowi.

Dla kogo?

Korektę wykonuje się u osób między 21 a 55 rokiem życia. Wada wzroku musi być ustabilizowana i nie może się pogłębiać. Laserem nie operuje się starczowzroczności, czyli utraty ostrości widzenia związanej z wiekiem. Zabiegi wykonane u osób po 40-tym roku życia nie wykluczają konieczności używania okularów do czytania. Kwalifikacja do zabiegu jest uzależniona przede wszystkim od budowy oka, a konkretnie od grubości rogówki i promienia jej krzywizny. U około 40% pacjentów rogówka jest zbyt nieregularna, co uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu lub umożliwia tylko częściową poprawę wzroku. Innymi przeciwwskazaniami są niektóre choroby, m.in.: cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, osłabienie odporności organizmu, atopia, silne alergie, wszczepiony rozrusznik serca. Zabieg jest wykluczony w przypadku szeregu chorób okulistycznych, ciąży, karmienia piersią i stałego przyjmowania sterydów.

Jeśli się kwalifikujesz

Laserowa korekcja wzroku pozwala korygować wady krótkowzroczności do -10,0D, nadwzroczności do +6,0D i astygmatyzm do +5,0D. Przed zabiegiem przeprowadza się bardzo szczegółowe badania, które ostatecznie decydują o zakwalifikowaniu do zabiegu korekcyjnego. Sama operacja nie trwa długo, a bezpośrednia rekonwalescencja po niej może wynieść do kilkunastu dni. Trzeba wówczas oszczędzać oczy, nosić okulary z filtrem UV i używać specjalnych kropli, które dostaje się w klinice. W zależności od wybranej metody czasem konieczne jest noszenie przez kilka dni opatrunku lub leczniczych soczewek kontaktowych, które regenerują nabłonek rogówki. Naturalnie trzeba w tym okresie powstrzymać się od przemęczania oczu – wykluczyć siedzenie przed komputerem lub czytanie. Warto jednak poczekać tych kilka dni, bo efekty korekcji wzroku są naprawdę rewelacyjne. U większości pacjentów odnotowano całkowitą i trwałą poprawę wzroku.

Za komfort słono się płaci. Koszt laserowego zoperowania jednego oka to wydatek od 2000 nawet do 5000 zł, w zależności od preferowanej metody. Jednak tylko okularnicy mogą zrozumieć, że możliwość idealnego widzenia bez szkieł na oczach bywa czasem bezcenna.

Monika B.

Komentarze (9)

pati25

9 lat temu

Metoda leczenia wad wzroku za pomocą lasera to jest dobra sprawa.Ucieszy wiele osób noszących okulary.Mi narazie to niepotrzebne ale w razie konieczności zastanowię się

babka

9 lat temu

Moja córka z utęsknieniem czeka na 21 urodziny aby móc poddać się temu zabiegowi. Ja czekam z obawami, bo boję się powikłań i samego zabiegu 🙁 Jeszcze jest trochę czasu. Muszę poczytać i zgłębić wszelkie tajniki aby nie być zaskoczoną. Jednak pomimo wszystko obawy mnie nie opuszczają.

brysia

11 lat temu

Przeczytałam artykuł i niestety niie kwalifikuje sie do takiego zabiegu.
Zostaje mi dalsze noszenie okularów, ale jeżeli sa dobrze dobrane to też sie fajnie wyglada.

Milly

11 lat temu

Jest drogo, to prawda. To głównie z tego powodu nie mogę sobie na ten zabieg pozwolić, inaczej pewnie bym się zdecydowała (bo soczewek nosić nie mogę). Ale jeśli to jakieś pocieszenie – wiem, że niektóre kliniki oferują system ratalny 😉

malgosia74

11 lat temu

Wszystko fajnie tylko skąd tyle kasy nabrać.. Takie czasy, człoweik nie może saobie pozwolic na to aby podreperować coś nie coś w swoim zdrowiu, bo jesli już cos jest dobre to sporo kusztuje… Byłoby super móc nie nosić okularków dzieki temu zabiegowi…

jkokosza

11 lat temu

Bardzo dobra metoda leczenia wady wzroku, warto się nad nią zastanowić i pozbyć się okularów lub soczewek. Jak przed każdym zabiegiem jest zawsze to ale,:) ale słyszałam, że osoby, które poddały się temu zabiegowi są zadowolone i nic się nie dzialo.

GloriaVictis

11 lat temu

Ja też słyszałam od kilku osób, że są bardzo zadowolone, nie miały żadnych komplikacji, całkowicie pozbyły się wady, ale strach jest, w końcu to oczy.

Milly

11 lat temu

Polecam poszukać w Internecie renomowane kliniki – mają bardzo rozbudowane zaplecze informacyjne, można dowiedzieć się naprawdę sporo. Co prawda nie znalazłam informacji na temat porodu naturalnego (wydaje mi się jednak, że nie powinno mieć to żadnego wpływu, inaczej wymieniano by to na przykład w przeciwwskazaniach – aczkolwiek pewności nie mam). Warto na przykład wysłać maila do takiej kliniki z zapytaniem i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Osobiście znam jednego mężczyznę, który przeszedł korekcję wzroku w klinice okulistycznej w Katowicach dwa lata temu i jest bardzo zadowolony z efektów. Do sprawności doszedł po dwóch tygodniach, wada się nie wróciła, żadnych skutków ubocznych.

GloriaVictis

11 lat temu

Już od dawna, bo odkąd dowiedziałam się o tej metodzie chciałam poddać się zabiegowi korekcji wzroku, ale ponieważ byłam dzieckiem musiałam czekać do wymaganej granicy 21 lat. Powiem szczerze, że dalej o tym myślę, ale boję się powikłań, które co prawda rzadko, ale jednak się zdarzają. Nie jestem też pewna, jak oczy po takim zabiegu zniosłyby np. poród naturalny. Chyba będę musiała poczytać więcej na ten temat i jeszcze raz porządnie przemyśleć sprawę…

Zostaw komentarz