Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Lampy kolagenowe dla kobiet dojrzałych

lampy-kolagenowe-dla-kobiet-dojrzalych

Solarium kojarzy się nam ze sztuczną opalenizną i ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Na szczęście i ta branża postanowiła skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. W ofercie znajdują się naświetlania lampami kolagenowymi. Ale może zaczniemy od początku.

Kolagen w skórze

Za elastyczność skóry odpowiedzialne są głównie włókna kolagenowe. Kolagen, czyli białko będące budulcem skóry, odpowiada za stworzenie podstawy dla wszystkich ludzkich komórek i tkanek. Odpowiada również za siłę i wytrzymałość skóry oraz za jej młody wygląd.

Wraz z upływem lat zapasy kolagenu znacznie się zmniejszają, Pozostały w skórze kolagen ulega stwardnieniu, a więc traci elastyczność. Ostatecznie mięśnie i tkanki słabną, a na skórze pojawiają się zmarszczki.

Nowa technologia – lampy kolagenowe

W wyniku przeprowadzonych przez naukowców badań okazało się, iż komórki, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych, można pobudzać do działania, a więc uzyskiwać pozytywne efekty. Cały ten proces jest wywoływany dzięki falom świetlnym.

Na bazie odkryć naukowców stworzona została nowatorska technologia – lampy kolagenowe. Urządzenia (nazywane kolariami) łączą terapię świetlną i naświetlania światłem ultrafioletowym. Naświetlania te dają pozytywne efekty – skóra jest opalona, cera świeża, a włókna kolagenowe są wzmocnione.

Zabieg z lampami kolagenowymi

Salony kosmetyczne mają już w swojej ofercie zabieg z lampami kolagenowymi. Klient kładzie się na specjalnym łóżku z lampami kolagenowymi. Co ważne, łóżka te mają dwie opcje do wyboru:

1. naświetlanie samymi lampami kolagenowymi,
2. naświetlanie lampami kolagenowymi i światłem ultrafioletowym.

Sabina Sosnowska

Solarium kojarzy się nam ze sztuczną opalenizną i ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Na szczęście i ta branża postanowiła skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. W ofercie znajdują się naświetlania lampami kolagenowymi. Ale może zaczniemy od początku.

Efekty zabiegu

Zabieg z lampami kolagenowymi przynosi wymierne, pozytywne efekty:

  • stymuluje komórki do produkcji kolagenu,
  • zwiększa zdolność skóry do produkcji tlenu,
  • polepsza zdolność skóry do wydalania toksyn,
  • rozjaśnia przebarwienia,
  • zmniejsza małe blizny,
  • zmniejsza cellulit i rozstępy,
  • przyspiesza gojenie się skóry,
  • wpływa na zahamowanie procesu starzenia się skóry,
  • pozwala na osiągnięcie delikatnego liftingu skóry.

Osoby w różnym wieku i mające różne rodzaje skóry mogą skorzystać z zabiegu z lampami kolagenowymi. Sesje te przynoszą wiele korzyści, przede wszystkim wizualnych. Choć nie tylko, gdyż sesje te wzmacniają organizm i jednocześnie odprężają i relaksują.

Sabina Sosnowska

Komentarze (5)

Emilly27k

6 lat temu

Moim zdaniem jest to taka lekka przesada z tym zastosowaniem kolagenu. Uważam,że posiadamy zbyt małą wiedzę w tym temacie. Kosmetyczka powinna powiedzieć klientce przed zabiegiem jakie są skutki uboczne i co daje sam zabieg.

pati25

9 lat temu

Efekty tego zabiegu są zachęcające.Warto by wypróbować działanie lamp kolagenowych.Sądząc po tych
efektach wielle dobrego można się spodziewać.Tylko czy na długo ??

drobina

9 lat temu

Widzę, że efekty zabiegu z lampami kolagenowymi są niezłe, ale jakoś nie wierzę, żeby te sesje nie miały skutków ubocznych :-X

mejgosia

9 lat temu

Ja też nie słyszałam o tym dobrodziejstwie, jak znam życie, to w mojej mieścince, jeszcze długo poczekam na takie cudo!

dulcynea

9 lat temu

Pierwszy raz dzisiaj przeczytam o lampach kolagenowych.
Efekty ich działania , rzeczywiście, pozytywne.
Mogłabym się skupić na taki zabieg(bandit)
Czemu nie ?

Zostaw komentarz