Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Lampy kolagenowe dla kobiet dojrzałych

lampy-kolagenowe-dla-kobiet-dojrzalych

Solarium kojarzy się nam ze sztuczną opalenizną i ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Na szczęście i ta branża postanowiła skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. W ofercie znajdują się naświetlania lampami kolagenowymi. Ale może zaczniemy od początku.

Kolagen w skórze

Za elastyczność skóry odpowiedzialne są głównie włókna kolagenowe. Kolagen, czyli białko będące budulcem skóry, odpowiada za stworzenie podstawy dla wszystkich ludzkich komórek i tkanek. Odpowiada również za siłę i wytrzymałość skóry oraz za jej młody wygląd.

Wraz z upływem lat zapasy kolagenu znacznie się zmniejszają, Pozostały w skórze kolagen ulega stwardnieniu, a więc traci elastyczność. Ostatecznie mięśnie i tkanki słabną, a na skórze pojawiają się zmarszczki.

Nowa technologia – lampy kolagenowe

W wyniku przeprowadzonych przez naukowców badań okazało się, iż komórki, które odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych, można pobudzać do działania, a więc uzyskiwać pozytywne efekty. Cały ten proces jest wywoływany dzięki falom świetlnym.

Na bazie odkryć naukowców stworzona została nowatorska technologia – lampy kolagenowe. Urządzenia (nazywane kolariami) łączą terapię świetlną i naświetlania światłem ultrafioletowym. Naświetlania te dają pozytywne efekty – skóra jest opalona, cera świeża, a włókna kolagenowe są wzmocnione.

Zabieg z lampami kolagenowymi

Salony kosmetyczne mają już w swojej ofercie zabieg z lampami kolagenowymi. Klient kładzie się na specjalnym łóżku z lampami kolagenowymi. Co ważne, łóżka te mają dwie opcje do wyboru:

1. naświetlanie samymi lampami kolagenowymi,
2. naświetlanie lampami kolagenowymi i światłem ultrafioletowym.

Sabina Sosnowska

Solarium kojarzy się nam ze sztuczną opalenizną i ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry. Na szczęście i ta branża postanowiła skorzystać z nowoczesnych rozwiązań. W ofercie znajdują się naświetlania lampami kolagenowymi. Ale może zaczniemy od początku.

Efekty zabiegu

Zabieg z lampami kolagenowymi przynosi wymierne, pozytywne efekty:

  • stymuluje komórki do produkcji kolagenu,
  • zwiększa zdolność skóry do produkcji tlenu,
  • polepsza zdolność skóry do wydalania toksyn,
  • rozjaśnia przebarwienia,
  • zmniejsza małe blizny,
  • zmniejsza cellulit i rozstępy,
  • przyspiesza gojenie się skóry,
  • wpływa na zahamowanie procesu starzenia się skóry,
  • pozwala na osiągnięcie delikatnego liftingu skóry.

Osoby w różnym wieku i mające różne rodzaje skóry mogą skorzystać z zabiegu z lampami kolagenowymi. Sesje te przynoszą wiele korzyści, przede wszystkim wizualnych. Choć nie tylko, gdyż sesje te wzmacniają organizm i jednocześnie odprężają i relaksują.

Sabina Sosnowska

Komentarze (5)

Emilly27k

7 lat temu

Moim zdaniem jest to taka lekka przesada z tym zastosowaniem kolagenu. Uważam,że posiadamy zbyt małą wiedzę w tym temacie. Kosmetyczka powinna powiedzieć klientce przed zabiegiem jakie są skutki uboczne i co daje sam zabieg.

pati25

9 lat temu

Efekty tego zabiegu są zachęcające.Warto by wypróbować działanie lamp kolagenowych.Sądząc po tych
efektach wielle dobrego można się spodziewać.Tylko czy na długo ??

drobina

10 lat temu

Widzę, że efekty zabiegu z lampami kolagenowymi są niezłe, ale jakoś nie wierzę, żeby te sesje nie miały skutków ubocznych :-X

mejgosia

10 lat temu

Ja też nie słyszałam o tym dobrodziejstwie, jak znam życie, to w mojej mieścince, jeszcze długo poczekam na takie cudo!

dulcynea

10 lat temu

Pierwszy raz dzisiaj przeczytam o lampach kolagenowych.
Efekty ich działania , rzeczywiście, pozytywne.
Mogłabym się skupić na taki zabieg(bandit)
Czemu nie ?

Zostaw komentarz