Twoje kosmetyki Uroda

Kwas hialuronowy

kwas-hialuronowy

Kwas hialuronowy uważany jest obok kolagenu, za najważniejszy składnik naszej skóry. To właśnie ona magazynuje aż 50 % jego ilości, pozostała część znajduje się w tkance łącznej i stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych i płynach ustrojowych.

Jego ilość w naszej skórze zależna jest od wieku, a więc w okresie
menopauzy następuje gwałtowny jej spadek. Drugim czynnikiem warunkującym jego poziom jest wystawienie na promieniowanie UV , które prowadzi do procesu fotostarzenia skóry. Spadek jego ilości powoduje wysuszenie i
pomarszczenie skóry. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, ochrona przed wysuszeniem, wygładzenie naskórka i wspieranie jego właściwości ochronnych. Kwas jest również naturalnym filmem osłaniającym zewnętrzną warstwę rogową naskórka i chroniącym go przed szkodliwymi substancjami chemicznymi i bakteriami. Dodatkowo ułatwia on wprowadzenie i wchłanianie innych pożądanych składników w głąb skóry.

Omawiana substancja pozyskiwana jest i z kogucich grzebieni lub wytwarzana biotechnlogicznie i ma postać śluzu lub żelu, który wiąże do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy doskonale nawodniają skórę dojrzałą, dzięki czemu staje się ona gładka, jędrna, sprężysta i elastyczna. Można powiedzieć, że po prostu wygląda zdrowiej i młodziej. Dodatkowym atutem tych kremów jest fakt, iż można ich używać również zimą, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, kwas hialuronowy nie wywołuje teleangiektazji, czyli nie rozszerza naczyń krwionośnych.

Anna J

Kwas hialuronowy uważany jest obok kolagenu, za najważniejszy składnik naszej skóry. To właśnie ona magazynuje aż 50 % jego ilości, pozostała część znajduje się w tkance łącznej i stawowej, w ścianach naczyń krwionośnych i płynach ustrojowych.

W kosmetyce estetycznej kwas hialuronowy jest składnikiem profesjonalnych preparatów odmładzających służących do wypełniania zmarszczek i powiększania ust. Jest on wstrzykiwany w postaci hialuronianu sodu czyli soli sodowej kwasu hialuronowego. Substancja ta jest biozgodna, nietoksyczna i nie powoduje reakcji alergicznych. Zabieg wstrzykiwania kwasu w skórę, polega na wypełnieniu powstałych załamań naskórka przez dostarczenie mu zastępczej dawki kwasu hialuronowego, co gwarantuje przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia tkanek skóry i wygładzenie zmian. Oprócz powyższego zabiegu kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełniania ust oraz powiększania biustu.

Regularne uzupełnianie braków kwasu hialuronowego w postaci kremów w okresie przekwitania, pozwoli nam dłużej nacieszyć się nawilżoną, jędrną i nie tracącą konturu twarzą. Wzmocnienie działania kwasu hialuronowego zagwarantuje nam towarzystwo witamin C i E oraz beta-karotenu. Taki zestaw antyutleniaczy odpowiednio nawilży, wygładzi i doda blasku skórze nawet najbardziej zestresowanej i zapracowanej z Was.

Anna J

Komentarze (7)

dulcynea

8 lat temu

Kwas hialuronowy w kosmetykach , jak najbardziej.
Czy się wchłaniania więcej czy mniej -trudno.
Ale ostrzykiwanie nie i jeszcze raz nie .
Boję się i nigdy się nie odważę.

kasia1358

8 lat temu

a ja miałam wstrzyknięty kwas i nie żałuję.Ale przed samym zabiegiem tez miałam duże obawy i prawie sie wycofałam.Wystarczyło jednak porozmawiać z lekarzem i spróbować.Twarz zupełnie inaczej wygląda,dużo młodziej .Napewno zabieg jeszcze kiedys powtórze,bo z efektów jestem bardzo zadowolona

pati25

13 lat temu

Ja cały czas stosuję kremy z kwasem hialuronowym z nivea.Kwas hialuronowy ma również zastosowanie w medycynie estetycznej.Na wstrzyknięcie bym się nie zgodziła.Wolę kremy z kwasem hialuronowym

GloriaVictis

13 lat temu

Kwas hialuronowy w kremie, czy innym kosmetyku stosowanym zewnętrznie działa wyłącznie nawilżająco i to na powierzchni skóry, ponieważ jego cząsteczka jest zbyt duża by wniknąć w warstwę rogową i przejść do głębszych warstw naskórka.

Annagata

13 lat temu

Dziś wybrałam się na zakupy w poszukiwaniu maseczki d twarzy z kwasem hialuronowym.I wiecie co?To nie jest takie proste znaleźć taki preparat.Przeleciałam wiele drogerii i znalazłam maseczki tylko z domieszką kwasu hialuronowego.A miłe młode panie ekspedientki,gdy pytałam o ten specyfik nawet nie wiedziały o co mi chodzi,nie mówiąc już o znajomości jego działania.

jkokosza

13 lat temu

Na kwas hialurynowy czy botox raczej bym się nie zdecydowała. Wolę zastosować inne metody niż wstrzyknięcia, np. dobre kremy z zastosowaniem tych specyfików, po których efekty są słabsze , ale bezpieczne.

Annagata

13 lat temu

Stosowałam różne kremy i preparaty,które zawierały kwas hialuronowy,ale widok tych strzykawek trochę mnie przeraża,i nie zdecydowałabym się na wstrzyknięcie tego w skórę.Ale kremy jak najbardziej!!!Tym bardziej,że każda z nas chce wyglądać pięknie!!!

Zostaw komentarz