Kurs pierwszej pomocy – naucz się nieść pomoc potrzebującym

Kurs pierwszej pomocy jest jednym z najczyściej wybieranych szkoleń. Decydują się na niego zarówno osoby młode jak i te w podeszłym wieku. Nie ma bowiem ograniczeń, które zabraniałyby komukolwiek podjęcie takiej nauki. Wręcz przeciwnie jest ona coraz łatwiej dostępna.

Kurs pierwszej pomocy – dlaczego warto?

Na taki kurs mogą przyjść wszyscy, którzy chcą być dobrze przygotowani do niesienia pomocy osobą jej potrzebującym. Zasłabnięcia na ulicy, nagła utrata przytomności podczas stania w sklepowej kolejce, potrącenie pieszego lub rowerzysty, czy kolizja drogowa. Te wszystkie zdarzenia mogą skończyć się szczęśliwie jedynie w przypadku gdy świadkowie, osoby będące w pobliżu będą potrafili odpowiednio reagować. Telefon wykonany do służb ratunkowych to niezwykle istotna czynność, jednak bardzo często niewystarczająca. Tak więc jeśli ktoś nie chce bezczynnie i bezradnie stać nad poszkodowanym to powinien zapisać się i odbyć kurs pierwszej pomocy. Po jego odbyciu będzie miał ogromną szansę uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Kurs pierwszej pomocy – podstawowy i zaawansowany

Tak jak napisaliśmy powyżej kurs pierwszej pomocy jest dla każdego. Oznacza to, że zapisać się na niego mogą zarówno osoby bez jakiejkolwiek wiedzy, a także te, które są już na pewnym poziomie. Dla jednych i drugich zostanie przygotowany specjalny program szkoleniowy. Kurs podstawowy dostarcza bardzo dużo materiału do nauki. Jednak należy pamiętać, że tutaj teoria idzie ściśle w parze z praktyką. Jest to oczywiście spowodowane celem kursu jakim jest nauka reagowania w sytuacjach, które mogą przytrafić się dosłownie każdego dnia. Absolutna podstawą jest nauka czynności takich jak: wykonanie telefonu alarmowego, szybka analiza stanu zdrowia, by ocenić potrzebę niesienia pomocy, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także opanowanie pozycji bocznej ustalonej. To jest takie minimum, które należy mieć opanowane, by ze spokojem pomagać poszkodowanym. Kurs pierwszej pomocy organizowany np. przez http://pierwszapomoc.transmedyk.pl/ gdzie mogą zgłosić się również pracownicy służb ratunkowych. Mowa tu właściwie o całym personelu medycznym, czyli zarówno pracownikach szpitali, Izb Przyjęć, Oddziałów Ratunkowych, czy wszelkiego rodzaju przychodni lekarskich. Na kursie zostanie zweryfikowana ich wiedza, uzupełnione luki w przeszkoleniu, a także przeprowadzone szkolenie z nowinek pojawiających się w lekach i sprzętu  z zakresu pierwszej pomocy. Kurs prowadzi doświadczony sztab, który ma odpowiednie kwalifikacje, także te pedagogiczne.