Kultura Styl życia

Kusząca pomyłka – Vi Keeland

Kusząca pomyłka

Vi Keeland w duecie z Penelope Ward wydała wiele świetnych powieści erotycznych. Tym razem mamy okazję zapoznać się z jej solową twórczością. Czy Kusząca pomyłka okazała się równie dobra jak poprzednie książki autorki?

Ciężko pracująca kobieta

Rachel próbuje pogodzić pracę w dwóch miejscach z pisaniem pracy i studiami.  Jest zatrudniona w barze, gdzie otaczają ją przyjaciele. Ponadto pełni funkcję asystentki wykładowcy. Jej poprzedni profesor niedawno zmarł, dlatego od nowego semestru przydzielono ją do innego naukowca.

Pomyłka, która nie pójdzie w niepamięć

Dzień przed rozpoczęciem współpracy z nowym wykładowcą, Rachel pociesza Avę w barze, w którym obie pracują. Jej przyjaciółka jest zdruzgotana, ponieważ mężczyzna, z którym się umawiała, okazał się żonaty, ma też dwójkę dzieci. Ava pod wpływem alkoholu wskazuje niewłaściwego faceta. W rezultacie Rachel urządza awanturę mężczyźnie, który nie ma z jej przyjaciółką nic wspólnego.

Trudne relacje Rachel i Caine`a

Nazajutrz Rachel spóźnia się na pierwszy wykład z nowym wykładowcą. Doskonale wie, że ten nie znosi spóźnialstwa. Gdy wchodzi na salę, odkrywa, że czeka ją współpraca z mężczyzną, którego zaatakowała słownie w pubie.

Błędy młodości a problem z nawiązywaniem relacji z kobietami

Choć początki znajomości Rachel i Caine`a nie są łatwe, mężczyzna daje jej szansę. Okazuje się jednak bardzo specyficzną osobą. Caine skrywa wiele tajemnic. Przed laty dużo imprezował wraz z członkami zespołu, z którym koncertował. Jego najlepszy przyjaciel zmarł w wyniku przedawkowania narkotyków. Caine usiłował też pomóc dwóm  dziewczynkom. Trudna przeszłość mężczyzny utrudnia mu budowanie trwałych relacji z kobietami. Czy zmieni się dla Rachel? Czy tych dwoje połączy tylko czysty seks?

Dobra powieść erotyczna

Kusząca pomyłka to dobrze skonstruowana powieść erotyczna, gdzie oprócz zmysłowych scen seksu znajdziemy też ciekawie nakreślone portrety psychologiczne głównych bohaterów. Vi Keeland poruszyła w swojej książce ważny problem społeczny, z którym walczy cały współczesny świat. To książka, którą czyta się szybko za sprawą dużej liczby dialogów i wartkiej akcji.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz