Poradniki Styl życia

Co kupić na Dzień Chłopaka?

Dzień Chłopaka

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka, to doskonała okazja, aby obdarować bliskich sobie mężczyzn – partnerów, kolegów, kuzynów i braci, jakimiś drobnymi upominkami. O ile bez trudu większość z nas znajduje podarunki dla kobiet, o tyle wiele z nas nie wie, co sprawi przyjemność panom. Co kupić na Dzień Chłopaka?

Dzień Chłopaka to doskonała okazja, żeby sprawić bliskim nam mężczyznom miłą niespodziankę. Każde takie święto zachęca do życzliwości i pamięci o osobach, które wiele dla nas znaczą. Prezent na Dzień Chłopaka nie musi być drogi. Jeśli chcesz go wręczyć koledze lub kuzynowi, jego wartość powinna być symboliczna. Przy wyborze upominków należy kierować się zainteresowaniami, wiekiem i zażyłością z osobą obdarowywaną.

Co kupić na Dzień Chłopaka? Mali chłopcy

Siostrzeniec, bratanek, chrześniak, wnuk czy syn to także osoby, które możemy obdarować 30 września. Mali chłopcy, tacy do 7. roku życia, uwielbiają się bawić. Jednak zakup kolejnego autka nie jest najlepszym pomysłem. Zabawka zainteresuje chłopca tylko przez moment, chyba że niesie ze sobą wartość dodaną i stanowi źródło inspiracji. Puzzle i gry planszowe wymagają trochę zaangażowania. Im dziecko młodsze, tym mniej elementów powinny zawierać puzzle. Należy także zwrócić uwagę, aby ich wielkość była dostosowana do wieku dziecka. Małym dzieciom nie dajemy drobnych puzzli, ponieważ po pierwsze, nie poradzą sobie z ich układaniem, a po drugie, mogą zostać połknięte przez malucha. Gry planszowe także nie powinny opierać się na zbyt skomplikowanych zasadach, ponieważ maluch ich nie przyswoi. Planszówki stanowią doskonałą okazję do spędzenia miłego popołudnia w gronie rodziny. Wartością dodaną do gier będzie czas, jaki poświęcą rodzice i dziadkowie na wspólną zabawę.

Jeśli chłopiec ma kilka lat, z pewnością ucieszy się z klocków. Wybieraj jednak te duże, ponieważ małe mogą zostać połknięte przez dziecko. Najlepsze są klocki drewniane. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponadto stanowią rozwiązanie ekologiczne i na ogół zawierają najmniej potencjalnych alergenów. Zanim zakupisz jakąkolwiek zabawkę, upewnij się, że jest ona bezpieczna dla dziecka i posiada stosowny atest. Na opakowaniach klocków, puzzli itp. producent powinien wskazać wiek dziecka. Nie kupuj 5-latkom zabawek przeznaczonych dla 12-latków.

Co kupić na Dzień Chłopaka? Starsi chłopcy

Starsi chłopcy, pomiędzy 7. a 12. rokiem życia wciąż lubią zabawki. W ich przypadku sprawdzą się gry strategiczne – najlepiej wybrać takie, których rozgrywanie nie wymaga uruchomienia komputera. Staraj się zafundować starszym chłopcom atrakcyjną rozrywkę bez użycia elektroniki. W dzisiejszych czasach dzieci spędzają stanowczo zbyt dużo czasu, wpatrując się w ekran komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów. Pokaż im, że tradycyjna rozrywka też może być atrakcyjna. Gry strategiczne zachęcają do myślenia. Możesz wybrać dla chłopca planszówkę zachęcającą do edukacji ekonomicznej, matematycznej itp. Połączysz wówczas przyjemne z pożytecznym.  Dziecko podczas zabawy zdobędzie umiejętności, które mogą okazać się pomocne w dorosłym życiu.

 

Co dać w prezencie na Dzień Chłopaka? Nastolatki

To chyba grupa, której najtrudniej kupić prezent na Dzień Chłopaka.  Nastolatki mają bardzo często dość nietypowe oczekiwania. Aby trafić z upominkiem, trzeba naprawdę dobrze znać chłopca. Część nastolatków ucieszy się z książki ulubionego pisarza. Ostatnio wśród młodzieży modna jest literatura z gatunku fantasy  – Andrzej Pilipiuk, Terry Pratchett i Andrzej Sapkowski to niezwykle popularni pisarze. Nastolatek może też ucieszyć się z oryginalnej koszulki ulubionej drużyny piłkarskiej np. FC Barcelony, Arsenalu Londyn. Dużą popularnością cieszą się także sportowe gadżety – zegarek liczący przebiegnięte kilometry i spalone kalorie oraz perfumy. Niemniej z tymi ostatnimi najtrudniej trafić w gust nastolatka. Możesz zerknąć w łazience, jakich obecnie używać i zapytać go, jak je ocenia. Jeśli dobrze, kup mu nowy flakon.

Prezenty na Dzień Chłopaka dla dorosłego mężczyzny

Dorośli mężczyźni mają różne zainteresowania i potrzeby. To, co im podarujesz, powinno zależeć zatem od stopnia zażyłości. Koledze możesz sprezentować piwo z różnych zakątków świata – w niektórych supermarketach są specjalne działy dla piwoszy. Dużą popularnością cieszą się też piwa regionalne. Mężczyźni chętnie czytają też książki z zakresu polityki, nowych mediów oraz poradniki majsterkowicza i powieści fantasy. Książka nigdy nie jest złym pomysłem, chyba że nasz kolega, brat, mąż czy kuzyn w ogóle nie lubią czytać. Swojemu partnerowi możesz kupić nową koszulę, jego ulubione perfumy, wymarzone narzędzie np. miernik elektryczny.  Jeśli jest łasuchem ucieszy się też z mieszanki pralinek z różnych zakątków świata. Partnerowi z okazji Dnia Chłopaka możesz przygotować też romantyczną i smaczną kolację. Wybór tak naprawdę zależy tylko od ciebie. Niektórzy panowie wprost proszą swe żony o zakup konkretnego spławika czy wędki. Jeśli twój mężczyzna także stawia na bezpośredniość, to problem właściwie masz z głowy.

 

Agata Zielińska

Komentarze (3)

Tess

6 lat temu

To miłe święto, ja kupiłam dobre czekoladki. Tych różnych świat jest dużo i nie trzeba za każdym razem kupować prezenty.

dulcynea

6 lat temu

Ja w tym roku o dziwo pamiętałam o tym dniu.
Mam na jutro dla męża jego ulubione perfumy , będzie zadowolony.
A dla syna to zawsze problem , kupiłam książkę „Dziedzictwo popiołów. Tajemnice CIA”.
Tylko dla Taty miałam problem kupiłam w aptece tonic Doppelhertz.

Zostaw komentarz