Komu zalecany jest materac rehabilitacyjny

Sen jest podstawą dobrego samopoczucia. Czas spędzony w sypialni ma niebagatelne oddziaływanie na nasze zdrowie, jednak, aby był jak najbardziej efektywny potrzebne jest odpowiednie zadbanie o nasz komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny. Jeśli czujesz, że mógłbyś lepiej wypoczywać, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy nie czas na zmianę materaca.

Czas spędzony w łóżku, a jakość Twojego wypoczynku

Każdy z nas lubi spać. Sen jest jedną z kluczowych funkcji naszego życia. Ma on ogromny wpływ na nasz ośrodek nerwowy – pozwala mu odpocząć, zregenerować się, wyregulować wiele procesów zachodzących w naszym organizmie, a także utrwalić naszą pamięć, czy usunąć toksyny. Wszystko po to, aby następnego dnia mogliśmy wstać pełni energii i gotowi do działania. Niestety, z doświadczenia wiemy, że tak się często nie dzieje i pomimo spędzenia w łóżku kilku, lub nawet kilkunastu godzin wciąż jesteśmy zmęczeni i rozkojarzeni. Oprócz typowych zaburzeń snu spowodowanymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak na przykład stres, lub choroby, przyczyna takiego stanu rzeczy może być dużo bardziej prozaiczna i przyziemna, mianowicie nasze łóżko, a konkretniej materac. Jeśli jest on źle dobrany względem naszych potrzeb, odpoczynek nie będzie aż tak komfortowy, jakbyśmy tego chcieli, nawet mimo długiego czasu spędzonego na błogim wylegiwaniu się.

Kiedy zastanowić się nad zmianą materaca?

Wiele osób nie przykłada uwagi do wyboru materaca, a jest to kluczowy element dobrego wypoczynku. Zwłaszcza jeśli jesteśmy zmuszeni spędzać w łóżku dużo czasu, na przykład z powodu rekonwalescencji po urazie lub przewlekłej choroby. W takich przypadkach bardzo ważny jest dobór odpowiedniego modelu. Standardowe, często wykonane z gorszej jakości materiałów, bywają zbyt miękkie i niedopasowane do naszego ciała. Ma to niebagatelny wpływ na nasz układ kostny i może powodować lub nasilać ból pleców. Jeśli przebyliśmy jakąś kontuzję, lub mamy problemy z kręgosłupem warto zastanowić się, czy ten obecnie używany nie opóźni naszego powrotu do zdrowia lub nie pogłębi naszych problemów. Wybór twardszego produktu, lub takiego, który ma status wyrobu medycznego, jak na przykład specjalistyczny materac rehabilitacyjny, na pewno przyczyni się do poprawy naszego stanu zdrowia oraz samopoczucia i sprawi, że czas spędzony w łóżku będzie bardziej komfortowy i przyjemny.

Kiedy zastanowić się nad zmianą materaca

Gdzie kupić odpowiedni materac?

Jeżeli zdecydowaliście się na poprawę swoich warunków do spania poprzez zakup lepszego materaca, który pozytywnie wpłynie na komfort Waszego snu, polecamy szwedzką firmę Hilding Anders. Jest to marka, której specjaliści od 1939 roku poprawiają jakość snu tysięcy ludzi na całym świecie poprzez swoje specjalistyczne wyroby. Jednym z nich jest materac Hilding Fandango. Warto zwrócić uwagę na ten model. W przystępnej cenie dostajemy produkt cechujący się odpowiednią twardością, wykonanego z najwyższej jakości materiałów, takich jak na przykład hipoalergiczna mata kokosowa, a co najważniejsze posiadającego status wyrobu medycznego. Jego struktura składająca się z niezależnie pracujących sprężyn kieszeniowych zwiększa jego elastyczność punktową, a podział jego powierzchni na siedem różnych stref twardości pozwala idealnie dopasować się do każdej sylwetki, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Kolejnym autem jest jego funkcjonalność – jest to materac dwustronny, każda strona posiada inny stopień twardości.