Moda

Kilka ciekawostek nt. butów

Kilka ciekawostek nt. butów

Buty to podstawowy element naszej garderoby. Bez nich nie wyjdziemy na zakupy czy spacer z psem. Powinny być wygodne i funkcjonalne. Czasem też decydujemy się na zakup szpilek, które mają za zadanie wyglądać efektownie. Przedstawiamy kilka ciekawostek nt. butów.

Jak rozpoznać wysokie podbicie?

Zapewne nie raz słyszałaś, że ktoś ma wysokie podbicie, a ktoś inny niskie. Jeśli nie wiesz, o czym mowa i jak to przekłada się na praktykę, spieszymy z pomocą. Podbiciem nazywamy wysokość między  śródstopiem a podłożem. Jeśli jest ona duża, to mamy do czynienia z wysokim podbiciem. Taka stopa wystaje z buta, nigdy się w pełni w nim nie mieści. Z kolei niskie podbicie to niewielka wysokość, stopa doskonale mieści się w bucie, jednak ten jest dla niej sporo za luźny. Wysokość podbicia zazwyczaj ma podłoże genetyczne.

Czy buty holograficzne są uniwersalne?

Buty holograficzne, które mienią się kolorami tęczy, zazwyczaj uchodzą za mało uniwersalne. Uważamy, że gdy je założymy, musimy koniecznie dobrać czarną lub białą sukienkę. Tymczasem srebrne balerinki holo doskonale pasują do fioletowych, różowych, zielonych, miętowych i niebieskich spódnic. Skąd tak duża rozpiętość? Wynika ona z faktu, że buty holograficzne mienią się na wiele kolorów, w tym odcienie naszej spódnicy.

Jak rozciągnąć buty?

Kupiłaś buty, które niby są dobre, ale wykonane z tak twardego tworzywa, że to cię ciśnie i obciera? Pomocne może okazać się rozciąganie butów. Jak to robimy? Zakładamy mokre skarpetki na stopy i śmigamy w tych butach po domu.

Paski wokół kostki skracają nogi

Musisz zdawać sobie sprawę, że paski wokół kostki optycznie skracają nogi. Jeśli twoje z natury są długie i zgrabne, to możesz skupić się wyłącznie na praktycznym aspekcie. Buty wiązane wokół kostki są stabilniejsze, wygodniejsze i mniej kontuzjogenne.

Uważaj na buty ze świecidełkami

Wszelkiej maści cyrkonie i cekiny dodają charakteru nawet czarnym, ażurowym balerinkom, ale mogą też drapać naszą skórę, jeśli tworzywo, z którego wykonano buty posiada dziurki, a ozdoby zostały przyszyte w taki, a nie inny sposób.

Pierwszy palec większy od reszty, czyli stopa egipska

Czy pierwszy palec od wewnętrznej strony stopy jest największy i góruje nad resztą? Jeśli tak, to jesteś właścicielką stopy egipskiej. Jej anatomia predysponuje cię do halluksów, ale dużo zależy od tego, jakie buty nosisz na co dzień.

Dodaj komentarz