kolagen-morski

Suche włosy są efektem działań atmosferycznych. Tak mrozy, jak upały to dla włosów tortury. Do pogorszenia ich kondycji przyczynia się również zła pielęgnacja. Lecz kiedy wydaje nam się, że już nie ma szans na poprawę, z pomocą przychodzi kolagen morski.

Zakłócone nawilżenie włosów może być skutkiem niewłaściwej pielęgnacji. Co dzieje się w tym czasie z naszymi włosami? Równowaga pH skóry zostaje zakłócona i ilość wytwarzanego przez gruczoły łojowe sebum znacznie spada.

A to właśnie sebum jest ochroną dla włosów i skóry głowy. Tworzy ochronną powłokę, która sprawia, że włosy nie tracą wilgoci. Spadek ilości sebum powoduje, że nasze włosy łatwo wysychają.

Pomoc z morza

Kosmetyki zawierające kolagen morski silnie nawilżają nasze włosy. Są one znacznie efektywniejsze od zwykłych odżywek i balsamów. Kosmetyki zawierające kolagen z alg morskich są jednymi ze skuteczniejszych w walce z przesuszonymi włosami.

Co jest siłą napędową takich kosmetyków? Są nią silnie skoncentrowane dawki substancji, które mają za zadanie odbudowanie struktury włosów.

Jednakże efekty nie będą natychmiastowe.

Kanka