koenzym-q10-dla-skory

Już samo nazywanie koenzymu Q10 eliksirem młodości jest dla nas wskazówką, że kosmetyki go zawierające są idealne dla kobiet w wieku menopauzalnym. Jaką rolę pełni koenzym w ciele człowieka?

Głównym zadaniem koenzymów, które znajdują się w każdej żywej komórce naszego organizmu jest wytwarzanie i odpowiednie wykorzystanie energii.

Duża ilość Q10 polepsza dotlenienie komórek i neutralizuje wolne rodniki, przez co regeneruje starzejącą się skórę. Niestety niedobór koenzymów u kobiet współczesnych wynika ze stosowania diety ubogiej w witaminy, które są częścią składową każdego koenzymu. To najprostsza droga do zaburzenia metabolizmu i przyspieszenia procesu starzenia się skóry. Już około 25 roku życia produkcja koenzymu w naszym organizmie zaczyna spadać, dlatego należy szukać go zarówno w preparatach suplementacyjnych, w kosmetykach, a także włączyć do codziennego jadłospisu produkty bogate w Q10, np. makrela, łosoś, sardynki, surowe, świeże owoce i warzywa. Ważne jest, aby spożywane posiłki były jak najmniej przetworzone, gdyż ulega on zniszczeniu podczas gotowania lub smażenia.

Warto również wspomnieć jak ważne jest działanie koenzymu Q10 dla naszego zdrowia, szczególnie w okresie przekwitania. Oprócz tego, że jak każdy antyoksydant koenzym wykazuje działanie przeciwnowotworowe, może również złagodzić chorobę Alzheimera oraz różne schorzenia układu krążenia. Badania wykazały, że Q10 poprawia stan tętnic, poprawiając tym samym wydolność fizyczną organizmu.

Na niedobór koenzymu cierpią szczególnie osoby intensywnie ćwiczące, niedożywione, schorowane lub często przebywające w zanieczyszczonym środowisku. Czyni to je bardziej narażonymi na nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca i układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia przemiany materii oraz obniżoną skuteczność układu odpornościowego i wolniejszą regenerację tkanek. Jeżeli należysz do tej grupy osób powinnaś rozpocząć przyjmowanie Q10 w pigułce, w dawce 60 – 90 mg dziennie. Oprócz korzyści zdrowotnych zauważysz szybko zauważalną poprawę jakości skóry.

Wracając do skóry i zastosowania Q 10 w kosmetykach w celu opóźnienia procesu starzenia skóry kobiet dojrzałych, obserwuje się zwiększone jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry. W połączeniu z witaminą E, koenzym efektywniej odtruwa komórki z toksyn i pomaga usunąć je z organizmu. Wizualnie możemy zaobserwować zniknięcie drobnych zmarszczek i spłycenie zmarszczek głębokich oraz rozjaśnienie przebarwień.

Obok nieocenionych właściwości odmładzających skórę dojrzałą, kremy z koenzymem Q10 w połączeniu z witaminami i algami są idealnym zestawieniem składników pielęgnacyjnych dla cery wrażliwej, zawierającym naturalny filtr przeciwsłoneczny i niwelującym ryzyko podrażnień.

Poczytaj również: Olejek migdałowy dla dojrzałej cery

Anna J