kocham-partnera-ale-nie-mam-ochoty-na-seks

W pewnym wieku u obojga z partnerów spadek libido jest rzeczą zupełnie naturalną. Wynika to z naszej fizjologii, w tym głównie ze spadku hormonów płciowych odpowiedzialnych za podniecenie, ochotę na seks, zaspokojenie etc. Jeśli więc nie czujesz ochoty na seks, mimo niewątpliwego uczucia, jakim darzysz partnera jest to dla Ciebie przesłanka, by nie mieć poczucia winy i nie wyrzucać sobie tego.

To jaki kształt przybierze teraz Wasze życie seksualne będzie zależało tylko od was, ale i aż od was, ponieważ musicie wypracować to na drodze kompromisu. Wiemy przecież, że cały w tym ambaras, aby dwoje chciało naraz i ta zasada obowiązuje także i w tym wypadku.

Jeśli Twój partner reprezentuje tę samą postawę względem seksu co Ty, bo również jest w okresie swojego klimakterium to po szczerej rozmowie problem w zasadzie nie istnieje.

Kompromis

Może się jednak okazać, iż partner ma większą potrzebę seksualną i wówczas doradzać będę właśnie pójście na kompromis. W związku opartym na miłości bowiem to, co powinno mieć najwyższą wartość to dobrostan związku, tak by każdy czuł się szczęśliwy i dawał szczęście.

Ani więc Twój mąż nie ma prawa wykorzystywać Cię w żaden sposób w tym obszarze ani Ty nie musisz spełniać “obowiązków małżeńskich”, ani z drugiej strony nie powinniście zaprzestawać współżycia całkowicie, tylko dlatego, że nie masz na to ochoty.

Joanna P.