Seks

Kobiety czerpią większą przyjemność z seksu

dlaczego kobiety czerpią większą przyjemność z seksu

Choć mogłoby się wydawać, że seks stanowi marzenie mężczyzn, a dla kobiet nie jest aż tak ważny, to rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. To tylko stereotyp, że faceci non stop myślą o erotycznych igraszkach. Czy wiesz, że kobiety czerpią większą przyjemność z seksu? Jak to możliwe?

 

Mózg

U kobiet czerpanie przyjemności z seksu zaczyna się w mózgu. Na wiele pań działa podniecająco już sama myśl, że przystojny facet, na którym im zależy, dotyka ich ciała i tak mocno go pragnie. Już sama gra wstępna, dotyk, namiętne spojrzenia potrafią wprawić kobietę w świetny nastrój i stać się dla niej źródłem ogromnej przyjemności.  Czy słyszałaś o tym, żeby mężczyzna odleciał, bo kobieta musnęła jego nogę czy rękę? Dla kobiet jest to nierzadko bardzo stymulujące doznanie.

Cienka skóra i różne rodzaje orgazmu

Kobiety mają cienką skórę, przez co odbierają każdą pieszczotę szczególnie intensywnie. To właśnie ten czynnik sprawia, że kochamy być dotykane w różne miejsca ciała. To szalenie przyjemne doznanie. Kobiety dzięki cieniutkiej skórze są w stanie uzyskać orgazm z pieszczot piersi, pośladków, ud. Co piąta z nas szczytuje podczas francuskich pocałunków. Kobieta dla pełnej przyjemności nie musi odbywać stosunku. Mężczyźni aż tak dobrze nie mają.

Poczucie bliskości

Podczas seksu kobiety budują poczucie bliskości. Dlatego tak ważne jest dla nich przytulanie. Istotną rolę odgrywają także pocałunki oraz inne przejawy czułości. Mężczyźni często uprawiają seks dla czystej przyjemności. Nic więcej nie idzie z nią w parze. A kobiety idą z facetem do łóżka dla poczucia bliskości. To właśnie ono m.in. daje paniom spełnienie.

Poczucie bycia atrakcyjną i pożądaną

Dla kobiet seks to także potwierdzenie swojej atrakcyjności. Gdy idziemy do łóżka z przystojnym facetem, który  nas naprawdę mocno kręci, czujemy się piękne i pożądane. Nic dziwnego, że tak chętnie eksperymentujemy z erotyczną, koronkową bielizną, bo chcemy wyglądać w sypialni jak ósmy cud świata i tak też się czuć.

Mniej stresu, dobra zabawa

Kobiety przede wszystkim mają lepsze podejście do seksu niż mężczyźni. Podczas gdy facet stresuje się tym, jak wypadnie, ona po prostu świetnie się bawi, nie przejmując żadnymi wpadkami. Każde potknięcie obraca w żart albo nie zwraca na nie uwagi. Nie podchodzimy do seksu tak zadaniowo jak mężczyźni i wychodzi nam to na zdrowie.

Dodaj komentarz