Miłość i związki

Kiedy on decyduje się na rozstanie?

Kiedy on decyduje się na rozstanie

Zastanawiasz się, co sprawia, że mężczyzna, który kiedyś zdecydował się na związek z tobą, nieoczekiwanie z niego rezygnuje? Zdradzamy, kiedy on decyduje się na rozstanie. Może ta wiedza pozwoli ci uniknąć błędów.

Kiedy go okłamujesz

Mężczyźni nie znoszą być okłamywani. Gdy przyłapią cię na oszustwie, tracą do ciebie całe zaufanie i nic nie jest dla nich już takie jak dawniej. Skoro okłamujesz go w drobnych rzeczach, to strach się bać, co możesz mieć jeszcze na sumieniu. Dla niego oszustwo leży dość blisko zdrady. Jeśli go okłamałaś, a on się spostrzegł, to będzie się bał, że możesz też doprawiać mu rogi.

Nie dogadujecie się co do finansów

On jest typem mężczyzny, który oszczędza i liczy każdy grosz. Ty natomiast  lubisz czasem zaszaleć, kupując sobie droższą rzecz tylko po to, aby sprawić sobie przyjemność. Macie skrajnie odmienne podejście do finansów, a to utrudnia wam stworzenie wspólnego budżetu domowego.

Macie skrajnie odmienne poglądy na religię

To dwie kwestie, które dość mocno różnicują społeczeństwo.  Ty wierzysz w Boga, on jest ateistą. Ty chcesz ślubu kościelnego, on co najwyżej zgadza się na cywilny. To zbyt ważny aspekt naszego życia, by pogodzić ogień z wodą.

Za dużo go krytykujesz

Męskie ego cierpi, gdy jest nieustannie poddawane krytyce, a tak często zdarza się. Kobieta używa bowiem merytorycznych argumentów, aby nakłonić mężczyznę do zmiany zachowania, które ją irytuje. On się wkurza, bo nie czuje się doceniony i rezygnuje z niej niezależnie od tego, jak mocno ją kocha.

Niedopasowanie seksualne

Ty lubisz romantyczny seks, a on ostry. Albo dla niego anal to podstawa, a dla ciebie coś, na co nigdy się nie zgodzisz. Im mniej jesteście zgodni w tych kwestiach, tym gorzej. Dla faceta życie seksualne jest ważne i gdy w nim się nie układa, to podejmuje decyzję o rozstaniu.

Więcej uwagi poświęcasz przyjaciółce niż jemu

Mężczyźni nie znoszą tego uczucia, które pojawia się, gdy widzą, ile czasu poświęcasz swojej przyjaciółce. On zwyczajnie jest zazdrosny, że koleżanki są dla ciebie tak ważne, a nierzadko ważniejsze niż on, bo to z nimi spędzasz czas zamiast z nim.

Gdy nie szanujesz jego przyjaciół

Jeśli mówisz o nich wyłącznie negatywnie, krytykujesz ich hobby i zainteresowania, to tak, jakbyś rzucała oskarżenie pod adresem swojego mężczyzny.  On jest bardzo związany ze swoją rodziną i przyjaciółmi, dlatego licz się ze słowami.

Odmienne zdanie nt. rodziny

On chciałby mieć z tobą dziecko, a ty nie chcesz nawet o tym słyszeć. To ważne, aby takie kwestie wyjaśnić sobie na początku znajomości, ponieważ są zbyt poważne, aby wypracować kompromis satysfakcjonujący obie strony.

Dodaj komentarz