kawitacja-innowacja-w-walce-o-smukla-sylwetke

Smukła sylwetka to marzenie każdej kobiety. Jeżeli natura nie była dla Ciebie zbyt łaskawa lub ćwiczenia i dieta nie przynoszą upragnionego efektu, skorzystaj z dobrodziejstw zabiegów medycyny estetycznej.

Kawitacja to innowacyjne połączenie w jednym zabiegu ultradźwięków oraz vacuum. Połączenie dwóch zabiegów – ultradźwięków oraz vacuum, usuwa skuteczniej tkankę tłuszczową. Dodatkowo zabieg oddziałuje na skórę. Vacuum, czyli endodermomasaż podciśnieniem ułatwi przepływ krwi oraz tlenu w tkance skórnej i podskórnej. Taki drenaż wpływa na proces oczyszczania się tkanki z odpadów przemiany materii, poprawiając kondycję oraz wygląd skóry objętej zabiegiem. W porównaniu z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku VaCavite wykorzystuje opatentowaną metodę radialnego endodermomasażu (RDT), dzięki czemu pacjenci nie mają efektów rozciągniętej skóry po serii zabiegów – tłumaczy fizyk medyczny Piotr Nowak z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

Kawitacja – co to jest?

Kawitacja to efekt mechaniczny generowany przez ultradźwięki, który polega na uszkadzaniu
błon komórek tłuszczowych. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej na skutek uszkadzania błon komórek tłuszczowych. Dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. Fale ultradźwiękowe w ściśle określonym miejscu, generują efekt mechaniczny, który powszechnie określamy kawitacją. Proces ten doprowadza do rozpadu komórek tłuszczowych. Trójglicerydy z tych komórek uwalniane są do przestrzeni międzykomórkowych. Następnie układem limfatycznym są transportowane do wątroby. W wątrobie kwasy tłuszczowe pochodzące z zabiegu są poddane takim samym procesom metabolicznym jak te dostarczone z posiłkiem. W związku z tym, wolne kwasy tłuszczowe uwolnione w trakcie zabiegu, są przetwarzane z wykorzystaniem naturalnych procesów fizjologicznych, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia Pacjenta. Działanie fal ultradźwiękowych nie narusza narządów, naczyń krwionośnych ani nerwów.

Vacuum – endodermomasaż

Masaż w podciśnieniu, czyli vacuum pozwala na przyśpieszenie odprowadzenie produktów rozbicia komórek. Oddziaływanie na tkankę skórną i podskórną podciśnieniem poprawia także krążenie krwi i limfy. Jest to unikalne rozwiązanie zastosowane tylko w zabiegu VaCavite. Endodermomasaż to drenaż tkanki, który doskonale wpływa na skórę, ponieważ ułatwia i przyspiesza usuwanie odpadów przemiany materii. W tym zakresie zabieg VaCavite nie tylko modeluje sylwetkę, ale i redukuje cellulit, który powstaje w efekcie zalegania odpadów przemiany materii. Efekty ostateczne są porównywalne lub nawet lepsze od liposukcji, czyli zabiegu chirurgicznego – opowiada Piotr Nowak.

Zabieg kontra kłopotliwe lokalizacje tkanki tłuszczowej

VaCavite to zabieg, którego efektem jest zmniejszenie obwodów wybranych partii ciałabrzucha, pośladków, ud i bioder. Doskonale nadaje się także do niwelowania tzw. „boczków”, które są niezwykle kłopotliwe w usuwaniu tradycyjnymi metodami – dietą oraz ćwiczeniami.

Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu i poprawiają się po serii zabiegów najczęściej po 4-5 tygodniach. Obwody ciała w miejscu poddanym zabiegowi ulegają redukcji, a waga spada. Zmiany pojawiają się stopniowo i motywują do podtrzymywania diety. Zabiegi są też dobrą okazją do zmian nawyków żywieniowych. Zabiegi redukują cellulit, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych stadiach, które są oporne na inne formy zwalczania pomarańczowej skórki – tłumaczy Piotr Nowak.

  • Zabieg VaCavite jest bezbolesny
  • Nie trwa długo – w zależności od partii ciała od 20 do 40 minut
  • Zabieg można powtórzyć po około dwóch tygodniach
  • Zaleca się w okresie dwóch tygodni po zabiegu odciążyć wątrobę – spożywać lekkie posiłki i pić minimum 2 litry wody dziennie. Woda wspomaga także proces oczyszczania się organizmu.

Gabriela Kózka