kapiel-we-dwoje

Każda, nawet najlepiej dobrana i kochająca się para, w końcu staje przed tym samym problemem. Do łóżka zakrada się rutyna. Seks już nie jest tak ekscytujący i niesamowity, jak kiedyś. Czegoś zaczyna brakować. Jak przełamać monotonię i dać się porwać nowej fali namiętności?

Jeśli Wasz seks ogranicza się do krótkiej gry wstępnej, po której od razu przechodzicie do ulubionej pozycji, to nie musisz się martwić – przeżywa to większość par z długim stażem. Na początku poznajecie swoje ciała, potem „studiujecie” wiele pozycji, by znaleźć te najodpowiedniejsze, później może jeszcze jakieś eksperymenty i… wreszcie stagnacja. O ile w ogóle macie jeszcze ochotę i czas na miłosne uniesienia. Niestety, proza życia zabija w nas nawet chęć do częstszego i urozmaiconego seksu!

A może kąpiel?

Jeśli jednak chciałabyś to zmienić, a Twojemu partnerowi wydaje się odpowiadać szybka „rutynowa miłość” i nie zauważa problemu – mamy dla Ciebie idealny sposób! Romantyczna kąpiel we dwoje rozbudzi jego zmysły i rozpali pożądanie.

Napisz swój własny scenariusz

Niech to będzie wyjątkowy wieczór. Zaplanuj go tak, by Twój partner niczego się nie domyślał. Zadbaj o romantyczny nastrój i jakiś szczegół, który przypomni Wam pierwsze lata Waszego związku – ulubione utwory albo wino (a może jedno i drugie?). Niech muzyka będzie tylko delikatnym tłem, nie zagłuszającym intymnej atmosfery kąpieli. Nie zapomnij o świecach, jednak nie stawiaj ich na brzegach wanny. Dobrze sprawdzą się świeczniki lub świece z podstawkami rozstawione na posadzce, blacie i półkach. Niech będą dla Was jedynym źródłem światła – półmrok doda tej chwili wiele magii i pobudzi zmysły. To, czego nie widać lub co jest grą cieni, najlepiej działa na męską wyobraźnię. Pamiętaj o zapachowym płynie do kąpieli lub olejkach eterycznych. Warto pomyśleć też o aromatycznym żelu, którym będziecie mogli namydlić swoje ciała. Oprócz wina albo kolorowych drinków dobrym pomysłem jest mała, apetyczna przekąska. Bardzo elektryzujące mogą okazać się owoce – na przykład winogrona albo truskawki.

Zaskocz go!

Twój partner przychodzi po pracy do domu i jedyne o czym marzy to kapcie, telewizor i kolacja? Przywitaj go w drzwiach łazienki z lekko rozsuniętymi połami szlafroka, uwodzicielsko ukazując nogi obleczone w pończoszki. Niech czeka już na niego niespodzianka! Z pewnością zapomni o telewizorze, kanapie, a nawet o zmęczeniu. Za to nabierze nowej ochoty na Ciebie! Mężczyźni uwielbiają takie odmiany, choć sami z biegiem czasu rzadko się o nie starają. Za to jeśli przejmiesz inicjatywę i go zaskoczysz – będzie wniebowzięty!

A co dalej? To już zależy tylko od Was i Waszych preferencji. Możecie użyć wspólnej kąpieli jako gry wstępnej lub spróbować kochać się w wannie. Najważniejsze, abyście na nowo poczuli łączącą Was intymną więź i to, jak bardzo nadal potraficie wzajemnie się pobudzić.

M. Borowik