Czy wiesz że...? Zdrowie

Leczenie astmy

leczenie-astmy

Zazwyczaj w przypadku astmy, a zarówno w jej początkowych stadiach, jak i w ostrzejszych objawach alergicznych, przepisuje się leki wziewne, tabletki, zastrzyki i kroplówki o działaniu ogólnoustrojowym.

Jak się okazuje u większości pacjentów zastosowanie tego rodzaju leków nie jest potrzebne. W przypadku dojrzałych kobiet wysoką skuteczność wykazują inhalacje, pobyty w solance czy też po prostu jednorazowy zakup jonizatora powietrza zwiększającego liczbę jonów ujemnych w powietrzu.

Za utrzymywanie się astmy odpowiadają jony dodatnie, których najwięcej jest w dużych miastach, małych pomieszczeniach, środowisku z dużą ilością sprzętu elektronicznego oraz tam, gdzie jest dużo kurzu. Tak więc w tych miejscach liczba jonów ujemnych zwykle nie przekracza liczby kilkudziesięciu na centymetr sześcienny.

Oddychaj pełną piersią

Natomiast w grotach solnych, lasach iglastych, przy wodospadach, wysoko w górach i na łąkach oraz otwartych przestrzeniach z dala od zabudowań, liczba jonów ujemnych może wynieść nawet kilka tysięcy na centymetr sześcienny. Zmiana środowiska na takie, gdzie występuje dużo jonów ujemnych potrafi niemal natychmiast wywoływać ogromne zmiany w funkcjonowaniu układu oddechowego. Zmiany takie są bardzo korzystne dla astmatyków.

Oczywistym jest, że unikanie alergenów i pożywienia alergizującego (nabiał, mięso, tytoń) jest podstawowym warunkiem do eliminacji objawów, bądź też zupełnego wyleczenia astmy. Jeżeli zmiana powietrza, czy diety nie pomaga w zwalczeniu choroby, należy rozważyć wizytę u kręgarza i podjąć odpowiedni program ćwiczeń fizycznych. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną wielu ciężkich przypadków astmy jest przemieszczenie kręgów piersiowych, które powoduje zaburzenie przepływu impulsów nerwowych.

Niestety u dużej liczby pacjentek w wieku menopauzalnym stwierdza się osobowość neurotyczną, która sprawia, że postrzegają one swój stan zdrowia subiektywnie. Również w przypadku astmy, odpowiednio nastawiona psychika i autosugestia wpływają na braki efektów leczenia. U tych Pań można pokonać chorobę, w tym dolegliwości układu oddechowego poprzez psychoterapię. W leczeniu astmy bardzo pomocne okazują się również fizykoterapia i gimnastykę oddechowa.

ALNG

Komentarze (5)

drobina

7 lat temu

W walce z astmą, oprócz lekarstw, bardzo pomaga mi pływanie, które (oprócz,że sprawia mi przyjemność) jest dla mnie naturalną gimnastyką oddechową:-)

goja94

11 lat temu

Ja również od wielu lat zmagam się z astmą i alergią,biorę leki wziewne i jakoś funkcjonuję,czasem wydaje mi się że jestem zdrowa ileki nie sa mi do niczego potrzebne,ale wowczas choroba szybko o sobie przypomina,tak więc nie ma rady trzeba brać …..

pati25

11 lat temu

Ja co prawda nie mam astmy lecz domyślam się jaka to musi być uciążliwa choroba..Spotykm nieraz na ulicy osoby chore na astmę używające inhalatorów.Tylko współczuć chorym na astmę

drobina

11 lat temu

U mnie też astma zaczęła się od alergii. Byłam uczulona na kurz , farby, pleśń i.t.p. Ponadto bardzo kaszlałam, zwłaszcza nad ranem. Po wizytach u różnych lekarzy, wreszcie trzy lata temu trafiłam do pulmonologa. Okazało się, że to astma. W tym roku doszła jeszcze do tego niedoczynność tarczycy. Biorę lekarstwa na obie choroby i jakoś sobie radzę. Staram się unikać alergenów, żeby nie potęgować choroby, ale nie potrafię obejść się bez mleka. Ograniczyłam je, ąle nie umiem z niego zrezygnować.

tereska56

11 lat temu

Astma to poważna choroba. Martwię się tym, że mój mąż jest alergikiem od lat, a podobno alergia moze przejść w astmę. Mam nadzieję , ze w jego przypadku tak nie będzie.

Zostaw komentarz