Zdrowie

Jakie ryzyko niesie ze sobą powiększanie pośladków?

Jakie ryzyko niesie ze sobą powiększanie pośladków

Spore pośladki to niedoścignione marzenie milionów kobiet na całym świecie. Panie marzą o pełnych kształtach, pupie przypominającej piłkę i podobnej do tej, którą mogą pochwalić się Jennifer Lopez czy Kim Kardashian. W rezultacie coraz tłumniej odwiedzają kliniki medycyny estetycznej, gdzie poddają się zabiegom powiększania pośladków. Uzyskują pożądany efekt, ale nierzadko jest on okupiony skutkami ubocznymi. Jakie ryzyko niesie ze sobą powiększanie pośladków?

Moda na duże pośladki

Jeśli używasz Instagrama, to zapewne zauważyłaś, że w modzie są spore, okrągłe niczym piłka pośladki. Każda kobieta marzy o takich, a nie każda została obdarzona przez naturę tym samym. Część z nas ma zupełnie inny kształt pośladków od tego, który jest trendy. Pozostałe panie narzekają na swoje pośladki i ich za małe gabaryty. Teraz, kiedy duże pupy stały się modne, chirurdzy plastyczni przeżywają oblężenie.

Jak powiększyć pośladki?

Pośladki można powiększyć na wiele sposobów. Najczęściej dokonuje się tego poprzez przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, ale sporą popularnością cieszą się też różnego rodzaju wypełniacze i implanty.

Jakie ryzyko niesie ze sobą powiększanie pośladków?

Pomijając kwestie estetyczne, jednym drobna kobieta ze sporymi pośladkami będzie się podobać, drudzy uznają, że ma zaburzone proporcje ciała, powiększanie pośladków niesie ze sobą spore ryzyko. Po pierwsze, przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, który wydaje się najbezpieczniejszą opcją, jest dość ryzykowny. Gdy lekarz przeszczepia tłuszcz do tkanki tłuszczowej, nic nam nie grozi, ale 90% objętości przeszczepu się wchłonie i efekt będzie mizerny. Dlatego chirurdzy plastyczni wstrzykują tłuszcz pacjentki w jej mięśnie pośladkowe, co pozwala uzyskać rewelacyjne rezultaty. Niestety, jeśli lekarz coś zrobi niewłaściwie, tłuszcz przedostanie się do krwi i wtedy istnieje wysokie ryzyko zgonu pacjentki. Z kolei implanty sprawiają, że naprawdę ciężko siedzi się na swoich pośladkach. Pojawia się dyskomfort związany z przemieszczaniem implantu i jego ocieraniem o mięśnie pośladkowe, które nieustannie są podrażniane przez ciało obce.

Ćwiczenia na pośladki 

Jeśli chcesz powiększyć pośladki, powinnaś zacząć regularnie ćwiczyć. Na efekt przyjdzie ci poczekać co najmniej kilka miesięcy, ale będzie on naturalny, zaś sama procedura powiększania pupy bezpieczna dla zdrowia.  Możesz ćwiczyć w domowym zaciszu, korzystając z nagrań w serwisie YouTube. Dobrze jest też zapisać się na siłownię i ćwiczyć pod okiem trenera personalnego, który zwróci uwagę, czy prawidłowo wykonujesz ćwiczenia i stworzy dla ciebie indywidualny program ćwiczeń. Dzięki niemu na pewno się nie przetrenujesz, a uzyskasz pożądany efekt. Możesz ćwiczyć z obciążeniem, wtedy efekt jest bardziej zjawiskowy, ale wiele pań pragnie zachować kobiecą, drobną figurę, wtedy lepiej sprawdzą się ćwiczenia bez obciążenia.

Dodaj komentarz