Moda

Jakie elementy garderoby lepiej przymierzyć w sklepie stacjonarnym?

Jakie elementy garderoby lepiej przymierzyć w sklepie stacjonarnym

Sklepy online mają ogromny wybór produktów, które można przefiltrować w zależności od rozmiaru, koloru itp.  W rezultacie poruszanie się po nich jest bajecznie proste. Unikamy tłumów, a zakupy możemy zrobić w dowolnej chwili, także wtedy gdy galerie handlowe są od dawna zamknięte. Niestety, zakupy online mają jedną istotną wadę. Nigdy nie wiesz, czy dana rzecz będzie na tobie dobrze leżeć.  Owszem, zawsze towar możesz zwrócić, ale często za jego zwrot płacisz z własnej kieszeni, a pakowanie rzeczy i wycieczka na pocztę zajmują sporo czasu. Podpowiadamy, jakie elementy garderoby lepiej przymierzyć w sklepie stacjonarnym?

Biustonosz

Mogłoby się wydawać, że co to za problem kupić stanik, gdy znasz swój rozmiar. 70 B to zawsze 70 B. Otóż nieprawda,  każdy sklep ma własną rozmiarówkę. Ponadto często ta sama marka oferuje staniki, które leżą nienagannie i takie, które się nieestetycznie rozchylają, są za ciasne, mają za małe miski etc. Nawet gdy robię zakupy w swoim ulubionym sklepie z bielizną, mierzę każdy stanik. Często okazuje się, że na 10 mierzonych pasuje tylko 1 lub żaden. Jeden wbija mi się w żebra, drugi ma jakimś cudem za luźny obwód, w trzecim jest źle wyprofilowana miska, czwarty jest push up i potrzebuję większego rozmiaru, a piąty niby jest w moim rozmiarze, a mam w nim za dużo wolnego miejsca.

Spódniczka bez gumki

Gdy spódniczka ma gumkę, to jeśli kupujesz swój tradycyjny rozmiar, na pewno sobie poradzisz. Gumka naciągnie się do twojego pasa.  Jednak spódniczki bez gumki nie mają takiej możliwości. Jeśli kupisz za dużą, spadnie ci z pasa na biodra. Kupisz za małą, nie wejdziesz w nią, bo brakuje jej elastyczności.

Spodnie

Tutaj wszystko może pójść nie tak. Spodnie mogą być za wąskie lub za szerokie w pasie. Mogą mieć za krótkie lub za długie nogawki. Mogą spłaszczać pośladki lub mieć na pupie za dużo luzu. Mogą się wrzynać w miejsca intymne lub mieć kiepskiej jakości zamek, który sam będzie się otwierał w środku dnia.

Buty

Buty zawsze wymagają mierzenia. Czasem 40 to będzie nasz rozmiar, kiedy indziej kupimy 39 lub 41. W przypadku butów w ogóle ciężko o dobrą parę.  Jedne będą za szerokie, drugie za wąskie na naszą stopę, pomimo optymalnej długości. W kozakach może nieestetycznie odstawać cholewka lub być za ciasna na naszą nogę. Poza tym wiele butów jest wykonywanych z kiepskiej jakości tworzywa, które zwyczajnie ciśnie i obciera naszą stopę.

Dodaj komentarz