Jak zmyć ze skóry plamy po farbie do włosów

Na pewno znasz ten problem, jeśli farbujesz włosy w domu. Czasem każdej z nas przydarzy się chwila nieuwagi i już odrobina farby jest na naszym uchu, szyi etc. Taka plama wygląda nieestetycznie, jej usunięcie nie zawsze jest proste. Jak zmyć ze skóry plamy po farbie do włosów?

Szampon koloryzujący zmyjesz zwykłą wodą

Szampon koloryzujący, nawet takich do 24 myć, bez trudu zmyjesz ze skóry zwykłą wodą. Wystarczy zwilżyć wacik i przetrzeć skórę, aby pozbyć się niechcianego kleksa, który nas szpeci.  Czasem konieczne jest użycie mydła, zwłaszcza gdy plama nieco zaschnie, a nasza skóra jest sucha.

Krem  do twarzy

Często farba schodzi, gdy potraktuje się ją czymś tłustym, np. emolientowym kremem do twarzy. Emulsja powinna rozpuścić barwnik i oderwać go od naskórka. Jednak nie zawsze usuwa plamę w pełni. Często trzeba sięgnąć po silniejsze działo.

Olejek

Kremy do twarzy są coraz mniej tłuste, poza tym zawierają emulgatory, przez co użycie olejku, nawet zwykłej oliwy z oliwek wydaje się lepszym rozwiązaniem. Skoro tłuste produkty rozpuszczają matowe pomadki w płynie, to powinny poradzić sobie także z plamą na skórze po farbie do włosów.

Płyn micelarny

Niektóre farby znikają ze skóry, gdy sięgniesz po dobry płyn micelarny, który rozpuszcza także makijaż wodoodporny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ tego typu kosmetyki są bezpieczne dla naszej skóry i dogłębnie przez nas przetestowane.

Specjalny płyn do usuwania plam z farb do włosów

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie usunął plamy na skórze po farbie do włosów, poproś męża lub przyjaciółkę o zakup specjalnego płynu do usuwania plam ze skóry po farbie do włosów. W drogeriach są dostępne tego typu specyfiki i one zawsze okazują się niezawodne. Dzięki nim nie musisz chować się za chustą czy wielkim kapeluszem tuszującym plamy.

Masz dość niedogodności związanych z farbowaniem włosów? Sięgnij po peruki damskie, które pozwolą ci w szybki sposób zmienić odcień pukli.