Peruki
Pixabay

Zdrowe, naturalne włosy to marzenie wielu pań. Niestety bywają takie sytuacje, gdy niektóre kobiety posiadają rzadkie włosy lub problemem jest wypadanie włosów. Na ubytki włosów naturalnych muszą liczyć też kobiety z problemami nowotworowymi. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się rozwiązanie, jakim jest zakup peruki. Jakie są rodzaje peruk i ich wkłady? Gdzie dokonać zakupu peruki? Jak ją pielęgnować, gdy nie posiadamy naturalnych włosów?

Peruki syntetyczne damskie czy naturalne peruki?

Wkroczenie do świata peruk należy zacząć od rozróżnienia ich rodzajów. Mamy bowiem peruki naturalne i peruki syntetyczne. Czasem na rynku spotkamy także peruki mieszane. 

Peruki naturalne wykonane są z prawdziwym włosów. Mają rzeczywisty wygląd, są trwałe, można je tapirować, układać, upinać, podcinać. Peruki naturalne pochodzą od innych kobiet. Są zatem naturalne i lekkie. Dużą ich zaletą jest swoboda w stylizacji i dokonywaniu w nich zmian. Peruki te są także przewiewne i komfortowe. 

Spośród peruk naturalnych wyróżnia się peruki chińskie, indyjskie, mongolskie, europejskie i słowiańskie. Każda odmiana daje inne możliwości modelowania i nieco inaczej wygląda. Jedne z nich są bardziej delikatne, inne bardziej sztywne. 

W przypadku włosów syntetycznych mówimy o włosach produkowanych. Ma to także swoje zalety, bo sprawia, że są one niemal nielimitowane, posiadamy duży wybór peruk syntetycznych w różnych opcjach i wzorach. Wpływa to także na ich atrakcyjną cenę. Dodatkowo peruki syntetyczne są lekkie, wykonane z materiałów antyalergicznych i łatwe w pielęgnacji.

To, co różni włosy syntetyczne od naturalnych to także kwestia stylizacji. Włosy syntetyczne zazwyczaj są już na stałe ułożone, więc sprawdzą się u pań, które raczej są konserwatywne w wyborze.

Same peruki mogą posiadać różną bazę tj. monofilament (mikroskórę), tresy podstawowe, front lace (linia rozmyta) czy peruki tkane ręcznie.

Sposoby pielęgnacji peruk

Sposób pielęgnacji zależy oczywiście od rodzaju posiadanej przez nas peruki. W przypadku peruk naturalnych sama pielęgnacja przypomina tę, jaką stosujemy wobec swoich włosów, a jeśli chodzi o wersje syntetyczne – trzeba poświęcić im nieco więcej uwagi.

Peruka z naturalnych włosów powinna być myta dość podobnie do zwykłych włosów naturalnych. Jeśli ją czyścisz, polewaj wodę z góry na dół. Szampon aplikuj ruchami głaszczącymi, a nie kulistymi. Po powstaniu piany, włosy spłukujemy ciepłą wodą. Na końcu możemy nałożyć też odżywkę lub balsam, pomijając podstawę peruki. Naturalne peruki suszy się bez użycia suszarki, w sposób naturalny, wieszając na stojaku do tego przeznaczonym. Pamiętaj, aby myć perukę co ok 1-2 tygodnie.

W przypadku włosów syntetycznych, zaleca się unikanie częstego czesania, wygładzania rękami czy suszenia. W przypadku peruk syntetycznych wolno nam używać do pielęgnacji jedynie stosownych dedykowanych do tego kosmetyków. Najpierw włosy namaczamy w 3l wody z 1 łyżką szamponu specjalnego na 5 min. Następnie musisz perukę wygnieść oraz wypłukać w odrębnym pojemniku z wodą i dodatkiem tzw. balsamu do peruk. Na końcu, perukę wyjmujesz i odsączasz z nadmiaru wody za pomocą ręcznika, by pozwolić jej wyschnąć na stojaku. Peruki syntetyczne przy codziennym noszeniu należy myć co ok 2-3 tygodnie.

Peruki sklep internetowy

Świat peruk to świat fascynujący, z którego mogą skorzystać zarówno kobiety będące w potrzebie, po przebytych chorobach, jak również panie, które po prostu chcą wyglądać inaczej! Dla twojej urody mamy wszystko, co trzeba – peruki, toppery, doczepiane kucyki i akcesoria do pielęgnacji.

Hair Lux peruki sklep internetowy to salon peruk, gdzie profesjonalna obsługa zaproponuje ci wysoką jakość towaru w przystępnej cenie. Sprzedawane przez nas peruki online obejmują bogaty asortyment produktów zarówno syntetycznych jak i naturalnych. 

Nasza sympatyczna obsługa pomoże ci w doborze odpowiedniej peruki, jeśli sama nie wiesz co wybrać. Ale kompetentna obsługa to nie wszystko. Naszą misją jest zapewnienie piękna każdej kobiecie, nie tylko tej z problemami, ale także każdej z nas, która pragnie się zmieniać.

Sklep z perukami to miejsce dla każdej z nas, niezależnie od tego, dlaczego do niego trafiłaś. Ale jedno możemy ci zagwarantować – odwiedzając nasz sklep, przekonasz się, że peruki są nie tylko dla chorych!