Jak wydłużyć sylwetkę
Zdjęcie autorstwa Luis Quintero z Pexels

Niskie kobiety często szukają sposobów na optyczne wydłużenie sylwetki. Na szczęście jest to możliwe i wcale nie wymaga dużego nakładu pracy. Tak naprawdę musisz przyswoić sobie kilka prostych zasad. Podpowiadamy, jak wydłużyć sylwetkę.

Górny element garderoby nie powinien sięgać połowy uda

Nie ma nic gorszego niż bluzka, tunika czy koszula, która sięga połowy uda. Gdy jesteśmy wysokie, takie ubrania nie wyrządzają nam większej krzywdy, choć mogą prezentować się nieco staromodnie. Niestety, u niższych kobiet  nienaturalnie wydłużają tułów kosztem nóg i deformują sylwetkę.

Wybieraj bluzki do linii kroku

W przypadku niskich kobiet, które zastanawiają się, jak wydłużyć sylwetkę, najlepiej sprawdzą się bluzki do linii kroku. Tak naprawdę dzięki nim nie wiadomo, gdzie zaczynają się nasze nogi. Możemy też sięgnąć po krótkie koszule i włożyć je w spódnicę czy spodnie z wysokim stanem. To zawsze niesamowicie wydłuża nogi.

Spódnicę za kolano połącz z kozakami

Zwykło się mówić, że spódnica midi nie jest najlepsza dla niskich kobiet. W rzeczywistości noszenie jej z płaskimi butami skraca nam nogi. Jeśli spódnicę midi połączymy z kozakami na obcasie, których końca nie widać, bo zakrywa je dolny element garderoby, to uzyskamy efekt wydłużenia nóg.

Minispódniczki wydłużają nogi

Nie tylko spódniczki midi, ale też mini potrafią optycznie wydłużyć sylwetkę. Jeśli dolna część garderoby sięga do połowy uda, wówczas nasze nogi wydają się dłuższe niż w rzeczywistości. Trzeba jednak lubić minispódniczki i być zadowoloną ze swoich dolnych kończyn.

Minispódniczki wydłużają nogi

Zdjęcie autorstwa mentatdgt z Pexels

Kozaki do połowy łydki zastąp kozaki za kolano

Kozaki do połowy łydki nie tylko tną naszą sylwetkę, ale też eksponują najgrubszą część łydki. W związku z tym  niskie kobiety powinny sięgnąć po kozaki za kolano. Wówczas ich sylwetka ulegnie optycznemu wydłużeniu.

Zabudowane buty w połączeniu z szortami skracają sylwetkę

Jeśli założysz sneakersy na grubszej platformie i połączysz je z krótkimi szortami czy minispódniczką, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego. Wiele kobiet uważa, że platformy dodają nam centymetrów i są dużo wygodniejsze od obcasów. Tymczasem sneakersy to zabudowane buty, które odcinają się od naszych nóg i optycznie je skracają.

Cieliste obuwie mocno wycięte potrafi zdziałać cuda

Dla niskich kobiet najlepsze są cieliste czółenka o mocno wyciętym fasonie. Tego rodzaju obuwie nadaje sylwetce lekkości i sprawia, że wyglądamy na nieco wyższe. To zasługa cielistego koloru czółenek, który dobrze komponuje się z naszą skórą i optycznie wydłuża nasze nogi.