Jak wybrać ubrania na jesień, które nie drapią

Każda z nas ma skórę o nieco innej wrażliwości.  To, co jedną będzie irytowało i drapało, dla drugiej będzie całkiem przyjemną tkaniną. Jesienią i zimą często sięgamy po cieplejsze ubrania, które mogą drapać co wrażliwsze skóry. Podpowiadamy, jak wybrać ubrania na jesień, które nie drapią.

Postaw na swetry z wiskozy lub kaszmiru

Swetry to najbardziej drapiąca część jesiennej garderoby. Niektórzy z nas widząc sweter, od razu mają na ciele nieprzyjemne dreszcze, ponieważ przypominają im się doświadczenia z drapakami.  Na szczęście coraz częściej można kupić sweter z wiskozy, która w ogóle nie drapie. Dobrze sprawdzą się też nieco droższe swetry z kaszmiru. Jest to materiał szalenie przyjazny skórze.

Wybieraj bawełniane bluzy zamiast swetra

Jeśli swetry cię drapią, denerwuje cię fakt, że się mechacą lub masz alergię na paprochy, które się z nich sypią, sięgnij po grubą, bawełnianą bluzę. Ta z powodzeniem zastąpi sweter, a jest dużo milsza dla wrażliwej skóry. Nie mechaci się.

Unikaj golfów

Jeśli nie znosisz tego nieprzyjemnego uczucia, gdy coś cię drapie, unikaj golfów, półgolfów oraz stójek. Choć tego typu rozwiązania stały się ostatnio szalenie modne, to okropnie drażnią skórę, przez co odczuwamy ogromny dyskomfort.

Sięgnij po szal z wiskozy lub dobrej jakości poliestru

Szal z wiskozy lub dobrej jakości poliestru, który w dotyku przypomina wiskozę, nie wykazuje tendencji do mechacenia się i drapania skóry. Nosząc go, unikasz też nieprzyjemnych podskórnych gul, które mogą pojawić się w przypadku wełnianych lub akrylowych szali, które nie najlepiej przepuszczają powietrze i w rezultacie sprzyjają namnażaniu bakterii powodujących trądzik.

Zamień czapkę na niedrapiący kaszkiet

Czapka, którą naciągasz na głowę, ma kontakt ze skórą czoła, co może doprowadzać cię do szewskiej pasji. Odczuwasz bowiem intensywny świąd, który nieustannie prowokuje cię do drapania. Dlatego warto zamienić czapkę na kaszkiet, jego daszek nad czołem nie będzie cię drapał.

Unikaj wełnianych płaszczy

Wprawdzie to najcieplejsze okrycie wierzchnie, ale też najbardziej drapiące i najbardziej alergizujące. Paproszki, które unoszą się z mechacącej się wełny, mogą powodować silne uczulenie. Na szczęście teraz produkuje się wiele ciepłych płaszczy, które są przyjemne w dotyku oraz wolne od dodatku wełny.