jak-stworzyc-przyjazna-przestrzen

Przy aranżacji wnętrza domu czy mieszkania trzeba się przede wszystkim zastanowić nad naszymi życiowymi celami. Czy zależy nam teraz na odniesieniu sukcesu w pracy czy w życiu osobistym? Czego nam brakuje i czego tak naprawdę potrzebujemy do szczęścia? Dopiero po takim „rachunku sumienia” możemy przystąpić do pracy, bo dopiero wtedy wiemy, do czego dążymy i jakiś środków użyć, by było nam łatwiej poczuć się naprawdę jak w domu.

Przedstawiamy kilka podstawowych zasad psychologii przestrzeni, którą określa się mianem zasad dekorowania wnętrz metodą Feng Shui:

Trzy świętości w każdym domu:

  • czystość
  • ład
  • porządek

Nie trzeba się kierować zasadami Feng Shui żeby wiedzieć, że bez tych trzech punktów nie funkcjonowałoby żadne domostwo. Są to podstawy każdego dobrze zorganizowanego domu, w którym każda rzecz ma swoje miejsce. Jeśli macie problem z utrzymaniem porządku, a nie lubicie sprzątać, powinniście wdrążyć w domu jedną bardzo prostą zasadę, która ułatwi Wam życie: odłóż skąd wziąłeś!

Funkcjonalność pomieszczeń

Każde pomieszczenie powinno spełniać swoje funkcje. Robienie z sypialni zastępczej pralni czy biura jest karygodne. W takiej sypialni nie odpoczniesz, bo będziesz myśleć o pracy ani nie popracujesz, bo będziesz odczuwać senność.

Maria S