Zdrowie

Jak rozbudzić się w pochmurny dzień?

Jak rozbudzić się w pochmurny dzień

Dziś mamy chwilowe pogorszenie pogody w Polsce. W rezultacie wszyscy chodzimy ospali, nic nam się nie chce. Podpowiadamy, jak rozbudzić się w pochmurny dzień. Poznaj sprawdzone sposoby.

Mocna herbata

To dobra alternatywa dla kawy, która wypłukuje magnez z organizmu i w rezultacie może prowadzić do rozdrażnienia, niepokoju oraz problemów z koncentracją.  Herbata zawiera teinę, związek o podobnym działaniu do kofeiny, której zawdzięczamy pobudzający efekt.

Dobre śniadanie

Powinnaś zjeść pożywne śniadanie lub obiad. Nie może ono zawierać za dużo cukrów prostych, bo po zjedzeniu pączka robimy się senni. Dlatego najlepsze są złożone węglowodany np. owsianka bez cukru za to z dodatkiem świeżych bananów czy malin.

Muzyka

Jeśli boisz się, że za chwilę zaśniesz w pracy, puść sobie na słuchawkach jakąś dobrą, skoczną muzykę. Dzięki temu troszkę się rozbudzisz i skupisz na działaniach, które musisz dziś wykonać.

Rozmowa

Pracujesz, prowadząc samochód? Najlepszym rozwiązaniem na nadmierną senność jest rozmowa przez zestaw głośnomówiący. Zadzwoń do kogoś, kto ma wolną chwilkę lub też prowadzi samochód. Dzięki wymienianiu się spostrzeżeniami nie zaśniecie za kierownicą.

Kreatywne zadanie

Gdy jesteśmy senni, nie chcemy wykonywać kreatywnych zadań. Wydaje nam się to wręcz niemożliwe. Tymczasem udowodniono, że zmuszając się do nich, pobudzamy szare komórki i zaczynamy się rozbudzać. Nie najlepszym rozwiązaniem jest rzucanie się na monotonne zadania niewymagające myślenia, gdyż one jeszcze mocniej nas znużą.

Dodaj komentarz