Kultura Styl życia

Sekrety letniego ogrodu – Hannah Richell

Sekrety letniego ogrodu

Sekrety letniego ogrodu to powieść, w której splatają się losy dwóch kobiet będących przedstawicielkami różnych pokoleń.  Jedną z nich jest Lillian, która wychodzi bogato za mąż za Charlesa Oberona. W rezultacie staje się współwłaścicielką  rezydencji Cloudesley.  Jej wnuczka Maggie to młoda, nieco zagubiona artystka, która ma za sobą bolesny okres w życiu. Przyjeżdża do rodzinnej posiadłości, aby zaopiekować się babcią i uratować majątek przed całkowitym upadkiem.

Podupadająca posiadłość

Cloudesley stanowi miejsce, które skrywa w sobie niejeden sekret. Ta posiadłość była świadkiem wielkiej miłości i namiętności, ale też złych, wyniszczających emocji.  Obecnie nieruchomość dość mocno podupadła. Dlaczego do tego doszło? Co sprawiło, że Lillian straciła serce do tego miejsca?

Prawdziwe kobiety i emocje

Zarówno Lillian, jak i Maggie to kobiety z krwi i kości. Nie są krystalicznie czyste. Każda z nich ma na swoim koncie błędy, złe decyzje. Nie są to postaci, które można jednoznacznie ocenić jako dobre czy złe. Tak też jest w realnym życiu. Każdy ma coś na sumieniu, bo czasem emocje wygrywają ze zdrowym rozsądkiem.

Maggie jest kobietą, która się pogubiła. Swoje dzieciństwo spędziła w Cloudesley. Wychowała ją przyszywana babcia, Lillian. Gdy życie Maggie sypie się, a starsza kobieta zmaga się z problemami zdrowotnymi, postanawia przyjechać i ją wesprzeć.

Wzruszająca powieść obyczajowa

Sekrety letniego ogrodu to powieść niezwykle klimatyczna i emocjonalna, która dogłębnie wzrusza. Nie jest to pretensjonalny romans, lecz historia o prawdziwym życiu pełnokrwistych bohaterek, które przechodzą swoje wzloty i upadki. Hannah Richell stworzyła niezwykle intrygującą opowieść, od której nie sposób się oderwać.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz