jak-przekroczyc-granice-wstydu

Pragniesz nieskrępowanego życia seksualnego, takiego o jakim słyszysz z telewizji, czy gazet bez zażenowania, wstydu, lęków, oporu, bez postaw, które odbierają radość z tego, co powinno być wolne od negatywnych emocji?

Zapomnij o wstydzie – czerp radość z seksu

Seks stanowi dla człowieka przyjemność, zarówno z fizjologicznego, jak i psychologicznego punktu widzenia i takim chce go widzieć większość systemów religijnych, filozoficznych, światopoglądowych.

Tymczasem bardzo wiele osób, doświadcza z tytułu współżycia seksualnego poczucia winy, wstydu, niepokoju, dylematów etc. Zupełnie niepotrzebnie…

Nie uwolnisz od wstydu swojego ciała, jeśli nie uwolnisz od niego swojej duszy. To nie w Twoim ciele tkwi źródło Twojego wstydu, nie w Twoim wyglądzie, charakterze, temperamencie, wadach i kompleksach. Tkwi ono w Twojej duszy, w tym jak widzisz samą siebie, jak siebie oceniasz, jakie jest poczucie Twojej wartości w Twoich własnych oczach, na ile siebie akceptujesz i lubisz.

Aby przełamać granice wstydu zacznij od środka. Od pracy nad tym, by zobaczyć w sobie kobietę atrakcyjną, seksowną, której należy się czerpanie pełni przyjemności z kontaktów seksualnych.
Drugim istotnym czynnikiem jest osoba Twojego seksualnego partnera i relacja z nim. Przełamanie wstydu wymaga dużego wsparcia, cierpliwości i tolerancji. Warto porozmawiać szczerze z partnerem z przełamania granic wstydu korzyści bowiem czerpać będziecie obydwoje.

Uwolnij swoją duszę, uwolnij swoje ciało

Metoda małych kroków jest tym, co możesz zrobić dla samej siebie. Postaraj się więc, bez zmuszania się, tak byś czuła się komfortowo przełamać tabu nagości, postaraj się kochać z partnerem także w dzień i nie tylko w sypialni- partner z pewnością to doceni, a jeśli Ty sama nie będziesz zwracała na niedoskonałości Twojego ciała, on z pewnością również tego nie zauważy (to kobiety patrzą szczegółowo, mężczyźni spostrzegają całościowo).
Odbywając stosunek- uwolnij się od myśli od wszystkim innym. Aby to osiągnąć skup się na doznaniach płynących z Twojego ciała. Jest to najprostszy sposób osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Kochając się zamknij oczy, odpręż się, wsłuchaj się w rytm bicia Twojego serca reaguj spontanicznie zmieniaj pozycje, krzycz.
Na zasadzie sprzężenia zwrotnego zobaczysz jakie korzyści płyną ze stopniowego przekraczania granicy wstydu, korzyści owe pozwolą natomiast odblokować Ci się jeszcze trochę bardziej, i w ten sposób zapoczątkujesz spiralę pozytywnych przemian swojego życia seksualnego.

Joanna P.