Seks Stop z rutyną!

Jak przekroczyć granicę wstydu?

jak-przekroczyc-granice-wstydu

Pragniesz nieskrępowanego życia seksualnego, takiego o jakim słyszysz z telewizji, czy gazet bez zażenowania, wstydu, lęków, oporu, bez postaw, które odbierają radość z tego, co powinno być wolne od negatywnych emocji?

Zapomnij o wstydzie – czerp radość z seksu

Seks stanowi dla człowieka przyjemność, zarówno z fizjologicznego, jak i psychologicznego punktu widzenia i takim chce go widzieć większość systemów religijnych, filozoficznych, światopoglądowych.

Tymczasem bardzo wiele osób, doświadcza z tytułu współżycia seksualnego poczucia winy, wstydu, niepokoju, dylematów etc. Zupełnie niepotrzebnie…

Nie uwolnisz od wstydu swojego ciała, jeśli nie uwolnisz od niego swojej duszy. To nie w Twoim ciele tkwi źródło Twojego wstydu, nie w Twoim wyglądzie, charakterze, temperamencie, wadach i kompleksach. Tkwi ono w Twojej duszy, w tym jak widzisz samą siebie, jak siebie oceniasz, jakie jest poczucie Twojej wartości w Twoich własnych oczach, na ile siebie akceptujesz i lubisz.

Aby przełamać granice wstydu zacznij od środka. Od pracy nad tym, by zobaczyć w sobie kobietę atrakcyjną, seksowną, której należy się czerpanie pełni przyjemności z kontaktów seksualnych.
Drugim istotnym czynnikiem jest osoba Twojego seksualnego partnera i relacja z nim. Przełamanie wstydu wymaga dużego wsparcia, cierpliwości i tolerancji. Warto porozmawiać szczerze z partnerem z przełamania granic wstydu korzyści bowiem czerpać będziecie obydwoje.

Uwolnij swoją duszę, uwolnij swoje ciało

Metoda małych kroków jest tym, co możesz zrobić dla samej siebie. Postaraj się więc, bez zmuszania się, tak byś czuła się komfortowo przełamać tabu nagości, postaraj się kochać z partnerem także w dzień i nie tylko w sypialni- partner z pewnością to doceni, a jeśli Ty sama nie będziesz zwracała na niedoskonałości Twojego ciała, on z pewnością również tego nie zauważy (to kobiety patrzą szczegółowo, mężczyźni spostrzegają całościowo).
Odbywając stosunek- uwolnij się od myśli od wszystkim innym. Aby to osiągnąć skup się na doznaniach płynących z Twojego ciała. Jest to najprostszy sposób osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Kochając się zamknij oczy, odpręż się, wsłuchaj się w rytm bicia Twojego serca reaguj spontanicznie zmieniaj pozycje, krzycz.
Na zasadzie sprzężenia zwrotnego zobaczysz jakie korzyści płyną ze stopniowego przekraczania granicy wstydu, korzyści owe pozwolą natomiast odblokować Ci się jeszcze trochę bardziej, i w ten sposób zapoczątkujesz spiralę pozytywnych przemian swojego życia seksualnego.

Joanna P.

Komentarze (5)

elle@elle

8 lat temu

Trzeba zacząc dbać o siebie ,kupować elegancka bielizne,nie jakaś wulgarna tandetę z sex shopu ,i w ogóle facet jak widzi rozchełstana kobietę ,w wymiętym szlafroku snującą się po domu w wałkach na głowie i maskach na twarzy to mu się seksu odechciewa,te zabiegi nie mogą rzucać mu sie w oczy.Potem nic dziwnego że panowie chodzą do call girl,one są zawsze eleganckie i zadbane,skoro żoną jest flejtuchem.

issis

10 lat temu

To chyba zależy indywidualnie od partnerów. Niektórzy są bardzo nieśmiali na co dzień ,a w łóżku zamieniają się w istne diabły 😉

linet

10 lat temu

A ja się będę upierać, że odrobina nieśmiałości nie tylko nie szkodzi ,ale wręcz wzbogaca i urozmaica seks.Myślę tu głównie o związkach stosunkowo świeżych, bo w miarę upływu czasu o tę nieśmiałość coraz trudniej. A ona jest jak szczypta odpowiedniej przyprawy, która dodaje smaku i wyostrza apetyt. Przełamywanie nieśmiałości /pod warunkiem,że nie jest patologiczna/ może być fascynujące i podniecające, bo poza jej granicami jest jeszcze jakaś tajemnica. Natomiast po przekroczeniu granic wstydu , nie ma juz nic do odkrywania:(

topik4433

11 lat temu

Ciekawy artykułu. Zgadzam się z mjbz1961, że potrzebna jest akceptacja drugiej strony. Jeżeli mamy jakiekolwiek opory i ukryty wstyd, lekarstwem powinna być rozmowa. Pewne sprawy potrzebują też czasu, więc nie musi skończyć się na jednej rozmowie, ale zapewne z każdym będziemy bliżej odrzucenia wszelkich wewnętrznych oporów.

mjbz

11 lat temu

Fajny artykuł i myslę, że pomimo braku komentarzy pod nim (to jeden z dowodów na to, jak bardzo jest potrzebny), napewno dokładnie czytany. Żeby sie otworzyć, mówię o poruszanej wyżej kwestii, napewno potrzebna jest akceptacja drugiej strony, „połaczenie dusz” i troszkę płynu rozweselajacego, dla dodania sobie odwagi. Powodzenia.

Zostaw komentarz