Jak powiększyć oko makijażem

Każda z nas marzy o dużych oczach, które wyglądają młodzieńczo i stanowią obiekt męskiego pożądania. Każda z nas może troszkę skorygować wielkość swoich oczu za pomocą odpowiednio dobranego make-upu. To wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Jak powiększyć oko makijażem?

Cielista kredka do oczu

To twój niezbędnik, dlatego zainwestuj w konturówkę, która charakteryzuje się wysoką jakością. Niech będzie miękka i najlepiej wysuwana automatycznie, abyś nie podrażniała drewienkiem powieki. Zwróć tę uwagę, czy jest wodoodporna. Kluczowy jest także odcień samej kredki. Postaw na jasnobeżową konturówkę, dopuszczalna jest też taka z kapką różu. Cielistą kredkę nakładamy na dolną i górną linię wodną, powiększając tym samym oko.

Rozświetl powiekę ruchomą

Makijaż, aby powiększał oko, musi być utrzymany w jasnych kolorach. Rozświetlenie jest tutaj także mile widziane. Nakładamy jasny, beżowy cień, może to też być szampański rozświetlacz do twarzy na całą powiekę ruchomą. Następnie sięgamy po jasny brąz lub jasną szarość oraz pędzel do blendowania, ważne, aby cienie były matowe. Nakładamy je delikatnie nad załamanie powieki, sprawiając tym samym, że oko wydaje się większe. W celu wzmocnienia efektu tuż pod łuk brwiowy nakładamy puder lub jasny, beżowy i matowy cień.

Podkreśl brwi

Brwi stanowią ramę dla oczu, dlatego nigdy o nich nie zapominaj. Wyczesz je w górę, utrwal bezbarwnym żelem, jeśli są gęste i ciemne, możesz na tym poprzestać. W przypadku jaśniejszych włosków i prześwitów łuk brwiowy podkreśl  za pomocą woskowej kredki lub pomady. Wyraźne brwi też optycznie powiększają oczy.

Wytuszuj rzęsy

Kasia Cichopek ma opadającą powiekę, mimo to jej oczy nie sprawiają wrażenie małych. To zasługa długich rzęs starannie wytuszowanych dobrym tuszem do rzęs. Na tę czynność nie warto żałować czasu. Zalotnie podkręcone rzęsy, wydłużone i pogrubione zawsze wyglądają zjawiskowo.