jak-podkreslac-swoja-kobiecosc

Wąskie spodnie rurki, szpilki na platformie, kwiecista sukienka długości maksi, ołówkowa spódniczka tuż za kolano. W modowych miesięcznikach co sezon pojawiają się świeże trendy, coraz odważniejsze kolory i ekstrawaganckie fasony. Z tego powodu, pewnie niejednokrotnie, zadajesz sobie pytanie: czy aby na pewno ten kolor jest dla mnie? Czy fason tej bluzki nie jest poszerzający? Czy mogę założyć obcisłą spódniczkę?

Podkreślaj to, co najpiękniejsze

Przy wyborze odpowiednich ubrań, warto kierować się zasadą: wybieram tylko te ubrania, w których czuję się pewnie i co, do których mam przekonanie, że podkreślają to, co we mnie najpiękniejsze.

  • Od lat wiesz, że masz obłędnie zgrabne nogi? Świetnie! Czas je pokazać i zamienić szerokie spodnie na węższe rurki.
  • Koleżanki zazdroszczą Ci szczupłej talii? Zapomnij o workowatych ubraniach! Taliowana koszula to fason dla Ciebie.

Znajomość sylwetki (jej proporcjonalności, zalet oraz wad) zaoszczędzi rozczarowań, gdy po
raz kolejny będziesz mierzyć sukienkę w fasonie przeznaczonym dla zupełnie innych kształtów. Od dziś, będąc na zakupach, rozglądaj się tylko za takimi ubraniami, które zostały uszyte dla Twojego typu sylwetki – które zatuszują mankamenty, a atuty odpowiednio podkreślą.

Pomaluj swój świat (mody)

Wyglądać modnie i czuć się atrakcyjnie można w każdym wieku, pod warunkiem, że przestrzega się kolejnej zasady, która tym razem odnosi się do kolorów. Twoja szafa została zdominowana przez szarości i czerń? Czas na zmiany. Zapomnij o argumentach typu: kolor czarny jest uniwersalny i pasuje do wszystkiego. W rzeczywistości czerń ma jedynie moc podkreślania zmęczenia.

Dorota Florek