jak osiągnąć orgazm

Seks jest jak wspinaczka wysokogórska, jego celem jest znalezienie się na samym szczycie rozkoszy.  Niestety,  nie wszystkim parom udaje się ta sztuka. Jeśli zastanawiasz się, jak osiągnąć orgazm, skorzystaj z naszych porad.

Przestań tyle myśleć!

Jeśli chcesz osiągnąć orgazm, musisz przestać o nim myśleć! Im bardziej skupiasz się na osiągnięciu celu, tym mniejszą przyjemność czerpiesz z samego zbliżenia. Tymczasem klucz do sukcesu stanowi wsłuchanie się w potrzeby swojego ciała i cieszenie się tym, co trwa. Orgazmu nie da się zaplanować, nie jest on też nagrodą, która czeka nas po spełnieniu szeregu wymogów. Najczęściej szczytują ci, którzy w ogóle nie są spięci i niczym się nie przejmują. Przestań zastanawiać się, czy on widzi twoją oponkę na brzuchu. Nie ma sensu też zadręczać się myślami o problemach w pracy.  Spróbuj zostawić wszystkie troski i zmartwienia przed drzwiami sypialni, w przeciwnym razie o orgazmie możesz zapomnieć.  Stres wpływa negatywnie na relacje seksualne. Pozwól sobie na chwilę odlecieć od rzeczywistości i ciesz się chwilą.

Seks to nie zadanie do odhaczenia!

Niestety, niektóre osoby traktują seks jako formę rywalizacji czy też swego rodzaju sprawdzianu. W rezultacie tak mocno skupiają się na szczegółach technicznych – wybór odpowiedniej pozycji, oświetlenia, bielizny,  że umyka im sens pieszczot,  czyli przyjemność zmysłowa. Skup się na zmysłowym dotyku partnera. Czyż nie jest to przyjemne? Pamiętaj, że mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie zastanawiają się nad taki drobiazgami, jak oponka na brzuchu. Dla niego jesteś atrakcyjna, inaczej nie zaprosiłby cię do swojej sypialni.

Otwórz się na nowe doznania!

Nie, nie namawiamy cię do postępowania wbrew twojej woli. Nigdy nie decyduj się na eksperymenty, co do których nie jesteś przekonana, w przeciwnym wypadku możesz mieć później uraz do partnera. Czasem lepiej po prostu powiedzieć: „nie”.  Są jednak rzeczy, na które warto się zgodzić – seksowna bielizna, zabawki erotyczne lub po prostu seks w nietypowym pomieszczeniu np. kuchni. Wszystko to może wzmocnić waszą więź i zwiększyć zadowolenie z erotycznej sfery życia.

orgazm

Nie rezygnuj z gry wstępnej!

Szybki numerek jest fajny, ale tylko czasem. Na ogół kobiety potrzebują gry wstępnej, by rozgrzać się i odprężyć. W stałym związku niezwykle istotną rolę odgrywają pieszczoty takie jak pocałunki. To właśnie one budują więź i wzmacniają uczucie. Jeśli twój partner jest typem strusia pędziwiatra, powiedz mu, że potrzebujesz czułości, by osiągnąć orgazm. Powiedz mu, jak ma cię pieścić, by jego dotyk sprawiał ci przyjemność.

Jak osiągnąć orgazm? Postaw na odpowiednie nawilżenie!

Niektóre kobiety niechętnie decydują się na zbliżenia z ukochanym, ponieważ są one dla nich bolesne. Bardzo często przyczyna dyskomfortu tkwi w słabym nawilżeniu śluzówki pochwy. Na szczęście można poprawić jakość zbliżeń, korzystając z lubrykantów. Dzięki nim unikniesz bolesnych otarć i zadrapań, zaś sam stosunek będzie przyjemniejszy.

Pozwól sobie na zabawę!

Seks to nie sport czy wyścigi samochodowe. Nie musisz podchodzić do niego zupełnie poważnie.  Pozwól sobie na zabawę i odrobinę szaleństwa. Podczas zbliżenia możecie się wygłupiać i ze sobą żartować. Takie niekonwencjonalne rozwiązania czasem przynoszą lepsze efekty niż zabawki erotyczne czy nowe pozycje.

 

Marlena Skóra