jak-okielznac-mloda-zone

Miłość o wiek nie pyta i dobrze, wszak nie warto barykadować sobie dróg do szczęścia. Na związek jednak w którym występuje duża różnica wieku warto, a wręcz należy się przygotować.

Młodsza o 20 lat kobieta to inne doświadczenie pokoleniowe. Pod względem pewnych przekonań, tendencji, wiedzy, a nawet sposobu spędzania wolnego czasu, czy ulubionej rozrywki, możecie być dla siebie jak kosmici. Od was jednak zależeć będzie czy staniecie się dla siebie źródłem inspiracji, ciekawości, czy udręki i poczucia niezrozumienia.

20 lat różnicy między partnerami to niebagatelna liczba. Starszy partner powinien odbyć więc z młodszą partnerką kilka szczerych rozmów na temat wspólnego planowania przyszłości. Myślę tutaj głównie o tym, by owe wizje i plany pokrywały się ze sobą, co pozwoli uniknąć trudnych sytuacji w przyszłości, związanych z posiadaniem potomstwa, starzeniem się etc.

Ważnym wydaje się też ustalenie wspólnego podejścia do otoczenia. Związki, w których występuje duża różnica wieku między parterami, są nadal często obiektem stereotypowego postrzegania społeczeństwa, stąd konieczność wypracowania strategii zaradczych na okoliczność trudności z akceptacją takiego związku przez otoczenie.

Tymczasem badania dowodzą, że związek z młodszą kobietą to dla mężczyzny szansa na dłuższe życie. Do podobnych wniosków doszli seksuolodzy badający to samo zjawisko, uprawianie seksu z młodszą partnerką działa na mężczyzn odmładzająco.

Z psychologicznego punktu widzenia młodsza partnerka działa na mężczyznę inspirująco, motywuje do starań, dbania o siebie, utrzymywania swojego ciała w dobrej kondycji i zdrowiu oraz aktywności seksualnej. Działa także stymulująco na dalszy rozwój poznawczy i intelektualny, który często w tym wieku nie jest już stymulowany.

Biorąc rzecz bardzo dosłownie gdyby nie korzyści, zapewne tak wielu mężczyzn nie wiązało by się z dużo młodszymi od siebie kobietami. Rozważenie kilku spraw, o których pisałam na początku pozwoli przygotować się na czerpanie pełnej radości ze związku, bogatego w wyzwania, ale co za tym idzie również w satysfakcję.

Joanna P.