Męska Strefa Seks +40

Jak okiełznać młodą żonę…

jak-okielznac-mloda-zone

Miłość o wiek nie pyta i dobrze, wszak nie warto barykadować sobie dróg do szczęścia. Na związek jednak w którym występuje duża różnica wieku warto, a wręcz należy się przygotować.

Młodsza o 20 lat kobieta to inne doświadczenie pokoleniowe. Pod względem pewnych przekonań, tendencji, wiedzy, a nawet sposobu spędzania wolnego czasu, czy ulubionej rozrywki, możecie być dla siebie jak kosmici. Od was jednak zależeć będzie czy staniecie się dla siebie źródłem inspiracji, ciekawości, czy udręki i poczucia niezrozumienia.

20 lat różnicy między partnerami to niebagatelna liczba. Starszy partner powinien odbyć więc z młodszą partnerką kilka szczerych rozmów na temat wspólnego planowania przyszłości. Myślę tutaj głównie o tym, by owe wizje i plany pokrywały się ze sobą, co pozwoli uniknąć trudnych sytuacji w przyszłości, związanych z posiadaniem potomstwa, starzeniem się etc.

Ważnym wydaje się też ustalenie wspólnego podejścia do otoczenia. Związki, w których występuje duża różnica wieku między parterami, są nadal często obiektem stereotypowego postrzegania społeczeństwa, stąd konieczność wypracowania strategii zaradczych na okoliczność trudności z akceptacją takiego związku przez otoczenie.

Tymczasem badania dowodzą, że związek z młodszą kobietą to dla mężczyzny szansa na dłuższe życie. Do podobnych wniosków doszli seksuolodzy badający to samo zjawisko, uprawianie seksu z młodszą partnerką działa na mężczyzn odmładzająco.

Z psychologicznego punktu widzenia młodsza partnerka działa na mężczyznę inspirująco, motywuje do starań, dbania o siebie, utrzymywania swojego ciała w dobrej kondycji i zdrowiu oraz aktywności seksualnej. Działa także stymulująco na dalszy rozwój poznawczy i intelektualny, który często w tym wieku nie jest już stymulowany.

Biorąc rzecz bardzo dosłownie gdyby nie korzyści, zapewne tak wielu mężczyzn nie wiązało by się z dużo młodszymi od siebie kobietami. Rozważenie kilku spraw, o których pisałam na początku pozwoli przygotować się na czerpanie pełnej radości ze związku, bogatego w wyzwania, ale co za tym idzie również w satysfakcję.

Joanna P.

Komentarze (10)

drobina

11 lat temu

Moja mama zawsze powtarzała, że wszyscy ludzie pobierają się z miłości, tylko jedni do człowieka, a drudzy do jego pieniędzy;)

filodendron

11 lat temu

Nie jestem za dużą różnica wieku u partnerów, właśnie widzę u znajomych tragedię rodzinną ,mlodszą żona ,mówi ,że nie chce już dłużej być z mężem – zupełnie inne zainteresowania ,inna muzyka,zaczyna brzydzić się jego ciałem, interesuja ja równolatkowie itp. .Trzeba być bardzo mocno zaślepioną miłością lub majatkiem ,żeby zniszczyć sobie życie – na życiu z kimś dduuuużo starszym. Ciekawe ,że żadna młoda ,nie bierze sobie za męża starego biedaka – widział ktoś takie zjawisko? Ale milionera – chętnie .

Emilly27k

12 lat temu

Jiji wiesz co ja się zastanawiam czasami jako młoda jeszcze kobieta dlaczego mężczyźni wolą młodsze kobiety z tego co się orientuje w temacie 18 latki.Można polemizować jeśli chodzi o wiek.

ulaa

12 lat temu

Prawdziwa – miłość- nie pyta o wiek. Nie mam więcej pytan. Są przypadki skrajne, moja koleżanka miała partnera o 20 lat starszego. Zrozumiała, że musi odejść bo jest dręczona, przemoc psychiczna wpadła w depresję i inne choroby. Zbyt dużą cenę zapłaciła. ( to co napisała autorka jest ważne – potrzebna jest w życiu ta chwila, aby podjąc dobrą decyzję- zyczmy sobie samych dobrych chwil)

amchojnacka

13 lat temu

Podziwiam takie związki gdzie kobieta jest wiele lat młodsza od swojego partnera. Wydaje mi się,że partnerka wtedy wygasa. Korzyść natomiast jest po stronie mężczyzn bo oni wówczas stają się młodsi. Muszę powiedzieć,że znam taki związek i nie rokuje on przyszłości.

nadii1919

13 lat temu

coś w tym artykule jest ale powiedzmy sobie też prawde ze zwiazek młodszej dziewczyny takrze niesie za soba wiele korzyści niz z równiesnikiem. Przy starszym mężczyźnie kobieta czuje sie bezpieczniej. Taki mężczyzna wie czego chce w życiu i jest ustawiony materialnie. a mężczyza ma młoda piękną żone

trojan94

13 lat temu

Czy znaczna różnica wieku ma znaczenie w związku? Chyba nie. Bo satysfakcjonujący obie strony związek to nie tylko seks, ale wszystkie inne aspekty udanego związku. Jeśli kobieta daje mężczyźnie siebie całą i jest przy tym wyrozumiała dla pojawiających się trudności we współżyciu, to z biegiem czasu oboje dojdą do porozumienia w tej sprawie tak, aby obie strony były zadowolone.

Małgorzata

13 lat temu

noooo…. miłość nie zna wieku:) jak najbardziej zgadzam sie z treścią artykułu. Mnie nie dziwią ostatnie poczynania Nowickiego czy Pazury. My atrakcyjne, pewne siebie kobiety też żyjemy z młodszymi partnerami. Ale dopowiem jeden drobiazg: równolatka, z masą pomysłów, zachęcająca do aktywnego zycia (we wszystkich sferach!) też ma szansę „wydłużyć” życie swojemu mężczyźnie. Nie chodzi tu o wiek, a raczej usposobienie i szeroko rozumianą atrakcyjność!

kasia1358

13 lat temu

Moja babcia była równo 20 lat młodsza od dziadka.Żyli bardzo szczęsliwie.Kiedy dziadek zmarł nawet nie pomyslała o innym mężczyźnie.Wychowali 4 dzieci

Zostaw komentarz