Miłość i związki

Jak nie stracić ukochanej kobiety?

Jak nie stracić ukochanej kobiety

Mężczyźni nie zawsze wiedzą, jak się zachować. Często postępują w sposób, który zraża do nich kobiety. Dopiero z czasem przychodzi pora na refleksję.  Wówczas bardzo często jest już za późno, aby cokolwiek naprawić. Jak nie stracić ukochanej kobiety?

Boję się, że zostawi mnie dla innego

Mężczyźni często za bardzo przesadzają, rozmyślając o tym, że mogą stracić kobietę, bo pojawi się ktoś lepszy od nich. Zakładają, że skoro ona jest atrakcyjna i cieszy się dużym powodzeniem, często słyszy komplementy na swój temat, to pewnie ich zostawi, gdy pojawi się lepszy model. Tymczasem problem nie tkwi w tym, że oni są za słabi na to, aby zostać kimś najważniejszym w ich życiu. Niczego im nie brakuje. Problemem jest ich złe postępowanie, którym zrażają do siebie kobietę.

Bliskość nie zawsze oznacza cierpienie

Ona mnie zostawi dla innego, nie warto się w to angażować, bo będę cierpiał. Długo zbierałem się po poprzednim związku. Poza tym boję się bliskości, bo widziałem rozwód rodziców, moja matka nigdy nie była dla mnie dostatecznie czuła. Boję się, że przywiązanie się do drugiej osoby i wpuszczenie jej do swojego życia grozi wyłącznie cierpieniem.

Jeśli ją stracisz, to dlatego że nic nie zrobiłeś, aby ją zatrzymać

Cóż, przy takim podejściu sam kręcisz na siebie bat. Przecież nagle się nie odkochasz tylko dlatego, że będziesz unikał kobiety, na której ci zależy. To jest silniejsze od ciebie. A swoim negatywnym nastawieniem możesz ją naprawdę stracić i to szybciej, niż sądzisz. Mężczyźni w ogóle nie widzą rzeczywistych powodów, dla których nie wychodzi im z kobietami. To nie zła kobieta, to nie zły facet, który ją odbił, a oni sami są winni zaistniałej sytuacji.

Przed miłością nie da się uciec i uniknąć cierpienia, gdy ona zwiąże się z innym

Ukochaną kobietę stracisz, odsuwając się od niej. Na ogół myślisz, że zabezpieczasz się przed cierpieniem. Ale przecież będzie bolało tak samo, jak pewnego dnia spotkasz ją z innym pośrodku miasta. Ona z pewnością nie zwróciłaby uwagi na tego przystojnego Portugalczyka, gdybyś był przy niej i dał wam szansę. Bo kobieta, gdy się zakocha, jest wierna i wyrozumiała. Nie każdy seks musi kończyć się orgazmem, ale każdy powinien być czuły i sprzyjać budowaniu bliskości. Nie musisz wcale być bogaty, aby ona chciała z tobą być. Nie musisz mieć masy mięśniowej jak Schwarzenegger, w końcu podobasz jej się taki, jaki jesteś.

Sam popychasz ją w ramiona przystojnego Latynosa

Mężczyźni sami robią wszystko, by stracić kobietę. Nie interesują się nią, nie chcą spędzać razem czasu, nie piszą. Unikają seksu i związku, bo boją się, jak wypadną. Głupstwa, jakie popełniają, w ogóle nie mieszczą się nam w głowach. Żadna kobieta nie wpadłaby sama na takie rozwiązania.

Tylko walcząc o nią, możesz uniknąć cierpienia

Jeśli nie chcesz stracić kobiety, którą kochasz i rzeczywiście ci na niej zależy, musisz przestać się bać. Każda zmiana niesie ze sobą ryzyko, ale stanie w miejscu też. Sam widzisz, że czasem warto się otworzyć na nowe. Zmiana pracy w ogóle nie musi być dramatem, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zamiast uciekać przed uczuciem, może warto dać sobie szansę. Jeśli się zakochałeś, to bólu i tak nie unikniesz, chyba że zadbasz o to, aby wam wyszło. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne.

Jak stworzyć udany związek?

W czym tkwi sekret udanych związków? W pociągu fizycznym, wzajemnej sympatii, szacunku i prawdziwej miłości. Ludzie, którzy się w sobie zakochują i to naprawdę mocno, ich uczucie od początku jest romantyczne, a pożądanie nader wysokie, lubią swoje towarzystwo i starają się być dobrzy dla drugiej osoby, zawsze odnoszą sukces.

Dlaczego związki się rozpadają?

Wiesz, kiedy rozpadają się związki? Gdy ludzie nie mają dla siebie czasu, nie chcą ze sobą rozmawiać, brakuje pociągu fizycznego do drugiej osoby, szacunku i tej iskry na samym początku. Wybierając związek z rozsądku, musisz się liczyć z jego rychłym końcem. Na pewno długo nie przetrwa, bo tak naprawdę jest pozbawiony fundamentu, czyli gorącej miłości i namiętności. Jest jak niedoprawiona zupa, którą zjesz raz, gdy jesteś naprawdę głodny, ewentualnie drugi i trzeci, ale po tygodniu jedzenie zaczyna podchodzić ci już do gardła.

Ukochana kobieta zasługuje na to, byś o nią zawalczył

Jeśli kochasz kobietę, musisz o nią zawalczyć. Zadzwonić, umówić się na spotkanie, być dla niej czułym i okazać zainteresowanie. Gdy jesteś dla niej dobry i traktujesz tak, jak sam chciałbyś być traktowany, to musi się udać, jeśli uczucie jest odwzajemnione. Oczywiście, ciągłe latanie za kobietą, która odmawia spotkań, nie odbiera telefonów, jest bez sensu. Nie rozkochasz jej w sobie. Ale jeśli ona ma do ciebie słabość, to swoją obecnością przekonasz ją do siebie i stworzycie udany związek.

Nie zapomnisz o niej na zawołanie

To bardzo prosta decyzja. Jeśli nie zrobisz nic, na pewno ją stracisz i będziesz cierpiał. Ona umówi się z kolejnym facetem, a potem następnym i trafi na takiego, z którym zaiskrzy.  Będzie przystojny, zabawny, dobry i, co najważniejsze, zainteresowany.  A doskonale wiesz, że na jego miejscu mógłbyś być ty.  Podejmując walkę, dajesz sobie szansę na zwycięstwo. Nie robiąc nic, sam skazujesz się na cierpienie. Bo wbrew pozorom odejście ukochanej kobiety do innego faceta nie boli mniej dlatego, że wcześniej urwałeś kontakt, bojąc się bliskości. Tak łatwo nie wymażesz jej ze swojego serca i głowy.

Dodaj komentarz