Jak kupować ubrania online

W XXI wieku coraz częściej robimy zakupy w internecie. Podczas lockdownu ogłoszonego z powodu pandemii koronawirusa wielu z nas przekonało się, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Można na spokojnie zapoznać się z ofertą wielu sklepów online, w tym takich, których nie ma stacjonarnie w naszym mieście, przefiltrować szczegółowo asortyment i wybierać tylko spośród rzeczy, które spełniają nasze oczekiwania. Jak kupować ubrania online, by unikać wpadek?

Zwroty ubrań – czy zawsze są komfortowe?

Kupowanie ubrań online ma jeden zasadniczy minus. Nie wiemy, jak dana rzecz będzie na nas leżeć. Często nie potrafimy też trafić z właściwym rozmiarem. Oczywiście, zakupy online mają to do siebie, że towar można zwrócić w ciągu 14 dni, uzyskując zwrot środków na konto, ale generuje to trudności. O ile mamy w swoim mieście sklep stacjonarny, który przyjmuje zwroty ze swojego odpowiednika online, to sprawa jest stosunkowo prosta. Wszystko, co na nas źle leży, jest za sztywne, drapiące lub po prostu nam się nie podoba, odnosimy do sklepu, a po pewnym czasie otrzymujemy zwrot środków na konto. Jednak nie zawsze wygląda to tak różowo. Czasem towar musimy odesłać. To generuje dodatkowe koszty i w przypadku rzeczy z wyprzedaży nie zawsze jest opłacalne. Musimy mieć też czas, aby wszystko ładnie spakować i zamówić kuriera po odbiór paczki.

Tabela rozmiarów  pomoże ci dobrać odpowiednie ubranie

W związku z tym dobrze jest kupować tylko takie ubrania, z których naprawdę jesteśmy zadowolone. Jest to możliwe, jeśli dobrze przemyślimy swoje zakupy. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar jest dla ciebie odpowiedni, wykonaj odpowiedni test w sklepie online lub zapoznaj się z tabelą rozmiarów i zmierz się dokładnie. Gdy wiesz, ile cm masz w biuście, ramionach, talii oraz w biodrach, możesz łatwo przewidzieć na podstawie tabelki, który rozmiar będzie odpowiedni.

Sprawdź opinie o rozmiarówce w internecie

Nie zawsze jednak nasze przypuszczenia znajdują pokrycie w rzeczywistości, dlatego warto poczytać opinie w internecie. Kobiety często piszą, gdy rozmiarówka jest zawyżona lub zaniżona. Czasem sukienki mają standardową rozmiarówkę, ale spodnie zaniżoną, wówczas trzeba brać rozmiar mniejsze, niż nosi się na co dzień.

Sprawdź, jak dane ubranie leży na modelce i jakie ma ona wymiary

Dobrze jest też przyjrzeć się zdjęciom modelki oraz informacji, jaki rozmiar ma na sobie. Jeśli ona jest bardzo wysoka, a sukienka sięga jej ledwo przed kolano, to u nas mających 160 cm wzrostu ta kreacja będzie miała długość midi, a przecież nie każda z nas czuje się w niej komfortowo.  Ponadto sukienki midi skracają nogi oraz sylwetkę.

Sprawdź skład ubrania przed jego zakupem

Dobrze jest też przeczytać skład ubrania przed jego zakupem, sprawdzić, czy można je normalnie prać i prasować, aby potem uniknąć przykrych niespodzianek. Nie każda z nas lubi prasować, więc zakup lnianej sukienki może okazać się niewypałem. Inne kobiety z kolei nie lubią poliestru za to, że ten nie przepuszcza powietrza, powinny zatem sięgać po ubrania z bawełny, lnu, wiskozy czy lyocellu. Warto pamiętać o swoich preferencjach podczas zakupów, zwłaszcza że wiele rzeczy można przewidzieć. Jeśli mamy wrażliwą skórę, to stójka z koronki będzie ją podrażniać. Takie ubranie po prostu nie jest dla nas.