Styl życia

Nagroda: powieść Maxa Czornyja pt. Córka nazisty

córka nazisty

Do kogo wędruje powieść Maxa Czornyja pt. Córka nazisty? Nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu i podanie listy laureatów.

Alicja Nowińska uśmiecha się do mnie. Unosi na powitanie dłoń i się wyprostowuje. Wskazuje na głęboki fotel przy stoliku kawowym. Kiedy do niego podchodzę wyjeżdża na swoim obrotowym krześle zza biurka. Gdy rozmawiamy, nie może być pomiędzy nami barier. To jedna z zasad udanej terapii.
Ale mnie już nic nie może pomóc.
Nie jestem dobra.
Tkwi we mnie gen zła.
Nigdy go nie odpokutuję.

CÓRKA NAZISTY to przejmująca powieść o przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć. O strasznych czasach II wojny światowej i o miłości na przekór wszystkiemu. O dzieciach, które nie powinny odpowiadać za winy swoich rodziców. I o odkupieniu, które przynosi dopiero zmierzenie się z prawdą. Czasem, by na nowo odnaleźć spokój i miłość, trzeba przejść przez piekło.

Wygraj powieść Maxa Czornyja pt. Córka nazisty!

Aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy powieści Maxa Czornyja pt. Córka nazisty, wystarczyło odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Jak odzyskać spokój wewnętrzny, mając za sobą trudne doświadczenia?

Poniżej przedstawiamy nagrodzone odpowiedzi

W powrocie do spokoju wewnętrznego pomóc może tylko psychoterapia. Bardzo często nosimy w sobie nieuświadomione winy oraz traumy. Rozmowa z kimś obcym, fachowcem może nam pomóc zrozumieć, jak obiektywnie wygląda dana sytuacja. Dzięki psychoterapii możemy poznać drzemiące w nas demony, które odbierają nam radość życia i je pokonać, odzyskując wewnętrzną harmonię. Terapia wymaga wprawdzie czasu, ale warto się jej poddać, mając za sobą nieprzepracowane traumyIzabela

Spokój wewnętrzny może przynieść szczera rozmowa z bliskimi i otworzenie się na to, co mają do powiedzenia. Bardzo często obwiniamy się o rzeczy, na które nie mieliśmy wpływu. Do tego dochodzi wewnętrzny krytyk, który czepia się każdej naszej decyzji, postrzegając ją jako niewłaściwą.  Trzeba się rozprawić ze złymi myślami. Rozmowa z bliskimi może nam w tym pomóc. Trzeba tylko zaufać ich opinii. W trudnych chwilach udzielą nam potrzebnego wsparcia, przywołają do porządku, przeganiając złe myśliHanna

Serdecznie gratulujemy laureatkom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Dodaj komentarz