Jak jeść zdrowo? To proste z dietą pudełkową

Zdrowe odżywianie to pierwszy krok na drodze do dobrego samopoczucia i atrakcyjnej sylwetki. Jak jednak można utrzymać zdrową dietę przy stale rosnącym tempie życia? Coraz częściej mieszkańcy dużych miast decydują się na regularne jedzenie fast-foodów, kupno gotowych produktów lub wręcz całkowicie zapominają o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania. Takie podejście może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Na szczęście, dzięki diecie pudełkowej oferowanej przez firmy cateringowe można pogodzić zdrowie i oszczędność czasu!

Zasady zdrowej diety – jak jeść zdrowo?

Wbrew pozorom zdrowe odżywianie wcale nie musi być skomplikowane i nudne. Tak naprawdę najważniejsze są wybory żywieniowe, które robimy każdego dnia. Zdrowa dieta powinna dostarczać wszystkie najważniejsze makroelementy: białka, tłuszcze i węglowodany oraz mikroelementy, czyli witaminy i minerały. Zdrowymi źródłami białka są m.in. chude mięso (np. indyk lub kurczak), jaja, niskotłuszczowy nabiał (np. ser twarogowy, jogurt naturalny), tłuszcze ryby (np. łosoś) i ewentualnie odżywka białkowa. Zdrowa dieta powinna zapewniać energię na cały dzień, dlatego powinna składać się z węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym (np. produkty zbożowe jak makaron, ryż, kasze, płatki owsiane i ciemne pieczywo), owoce i warzywa. Zdrowe tłuszcze odpowiadają z kolei za prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej organizmu, dlatego nie można o nich zapominać przy planowaniu swojego jadłospisu. Większą częścią tłuszczów w zdrowej diecie powinny być tłuszcze pochodzenia roślinnego – np. oliwa z oliwek, nasiona i pestki. Zdrowa dieta to również regularne spożywanie posiłków, dbanie o ich różnorodność i picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Catering dietetyczny i dieta pudełkowa – sposób na zdrową dietę

Zdrowe odżywianie nie jest trudne, jednak przygotowanie posiłków i regularne zakupy wymagają czasu. Jak sobie z tym poradzić? Skutecznym rozwiązaniem może być dieta pudełkowa, czyli usługa oferowana przez firmy cateringowe.  Dieta pudełkowa Warszawa to usługa polegająca na otrzymywaniu gotowych posiłków w formie cateringu dietetycznego. W odróżnieniu od gotowych posiłków, które można kupić w praktycznie każdym sklepie, dieta pudełkowa składa się ze świeżych i zawsze zdrowych potraw dostarczanych w specjalnych pudełkach. Dieta pudełkowa może składać się z jednego posiłku (np. obiadu) lub obejmować całodniową dietę (np. 5 lub nawet 6 posiłków). Koszt jednego dziennego zestawu jest uzależniony od rodzaju diety oraz jej kaloryczności, w wielu przypadkach dieta pudełkowa to rozwiązanie, które pozwala oszczędzić ogromną ilość czasu, bez nadwyrężania swojego budżetu. Bardzo ciekawą dietę pudełkową oferuje np. firma Heroes Diet.

Dlaczego i kiedy warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno, jednak zdążyła już osiągnąć dużą popularność. Co ważne, nie jest to usługa, z której korzystają tylko celebryci i bardzo bogaci klienci. Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa dla wielu osób może być oszczędnością – dzięki gotowym posiłkom, nie musimy „jeść na mieście” i unikamy kupowania wielu niezdrowych produktów. Dieta pudełkowa to jednak przede wszystkim zdrowie. Profesjonalni dietetycy i kucharze, którzy opracowują dietę pudełkową sprawiają, że wszyscy klienci mogą osiągnąć swój cel – schudnąć, przytyć lub po prostu poczuć się lepiej w swoim ciele. Z usług cateringu dietetycznego warto skorzystać przy braku czasu na przygotowywanie zdrowych dań lub jeżeli wprowadzenie zdrowego odżywiania do swojego życia jest niemożliwe z innego powodu.