Miłość i związki

W czym tkwi sekret udanego związku?

W czym tkwi sekret udanego związku

Zdjęcie autorstwa Helena Lopes z Pexels

Często kobiety narzekają na to, że kolejny związek okazał się nieudany. Czasem zdarza się, że ciągle trafiamy na niewłaściwych mężczyzn. Jednak bywa i tak, że same prowokujemy pewne sytuacje, nie zdając sobie z tego sprawy. W czym tkwi sekret udanego związku?

W czym tkwi sekret udanego związku? Pewność siebie to klucz do udanego związku

Udany związek zazwyczaj pojawia się w naszym życiu jako jego dopełnienie. Istnieje duży związek między naszą samooceną a jakością relacji. Pewność siebie sprawia, że, po pierwsze, nie zadowalamy się pierwszym, lepszym facetem, który zwrócił na nas uwagę. Dokonujemy selekcji  i gdy nam nie odpowiada z jakiegoś względu, to nie wchodzimy z nim w bliską relację. Po drugie, pewność siebie oznacza brak kompleksów. W rezultacie w związku nie czujemy się gorsze od partnera i nie musimy mu ciągle udowaniać, że zasługujemy na jego miłość.  Krótko mówiąc, nie naskakujemy mu i nie tolerujemy rzeczy, które nam się nie podobają. Po trzecie, pewna siebie kobieta wie, czego chce. Jeśli spotyka mężczyznę, który nie spełnia jej oczekiwań, idzie dalej.

Traktowanie partnera jako zapełnienie pustki

Tak naprawdę to jeden z najczęściej spotykanych błędów, które popełniają kobiety w relacjach damsko-męskich. Jeśli nie jesteś szczęśliwa sama ze sobą, to nie odnajdziesz spełnienia w związku. To mit, że miłość wszystko zmienia. Partner nigdy nie zapełni pustki w twoim życiu. Jeśli nie masz hobby, przyjaciół i satysfakcjonującej pracy, to nawet największy przystojniak u twojego boku nie zrekompensuje ci tych braków. Podobnie sytuacja wygląda, gdy borykasz się z ogromnymi kompleksami. Mężczyzna cię z nich nie wyleczy. Będziesz ciągle dopatrywała się w jego uwagach uszczypliwości lub nieszczerości.

Kompleksy utrudniają stawianie granic

Gdy kobieta ma kompleksy, to tak naprawdę często boi się stawiać jasne granice mężczyźnie, z którym się spotyka. Nie chce mu wypominać tego, co jej się nie podoba w relacji, ponieważ boi się, że on odejdzie, a ona nie spotka już nikogo, kto ją zechce. Pewność siebie sprawia, że gdy nie podoba nam się seks, spóźnialstwo lub czyjeś uzależnienie, to po prostu odpuszczamy sobie tę znajomość, bo wiemy, że stać nas na więcej.

Prowokowanie kłótni

Kompleksy kobiet często sprawiają, iż prowokują one kłótnie o błahostki. On coś powie bez namysłu, ona uważa, że jej nie kocha, nie jest dla niego atrakcyjna etc. W rezultacie ich związek przebiega dość burzliwie i w końcu następuje rozstanie, bo obie strony nie są w stanie ze sobą wytrzymać.

Szczęśliwy związek tworzą ludzie, którzy kochają samych siebie

Reasumując, aby stworzyć szczęśliwy związek, musisz pokochać siebie i zaakceptować taką, jaką jesteś. Gdy dostrzeżesz swoją wartość, przestaniesz angażować się w relacje pozbawione perspektyw. Wielu mężczyzn po prostu nie nadaje się do związku i należy ich odrzucać. Pewna siebie kobieta wie, że jeszcze czeka ją w życiu wiele dobrego. Nie uzależnia ona swojej wartości od bycia w związku.

Dodaj komentarz