Moda

Jak dobrać printy do swojej sylwetki?

Jak dobrać printy do swojej sylwetki

Printy na ubraniach potrafią świetnie modelować sylwetkę. Niestety, gdy nie umiemy z nich korzystać, możemy zmasakrować swoją figurę, podkreślając to, co chcemy ukryć. Jak dobrać printy do swojej sylwetki?

Szczupłe kobiety mogą nosić wszystkie printy

Jeśli jesteś drobną, szczupłą kobietą, możesz zaszaleć. Sięgaj po małe i duże kwiaty na bluzkach. Wszelkie kropki, elementy florystyczne i szeroko pojęte wzory powiększają optycznie biust oraz pośladki. Jeśli zależy ci na dodaniu objętości tym częściom ciała, nie wystrzegaj się printów, tylko z nimi zaprzyjaźnij. W celu wzmocnienia efektu wybieraj jasne ubrania z printem, im większy kwiat czy groszek, tym większe wydają się twoje piersi czy pośladki. Będąc szczupłą, możesz nosić paski, kratki i pepitkę. Nie ma zasadniczego printu, który by ci nie służył. Szczupłej kobiecie dobrze w każdym wzorze. Chyba że akurat w jakimś nie czuje się zbyt korzystnie, bo zwyczajnie go nie lubi, wówczas nie powinna go nosić na siłę.

Jak wyszczuplić talię printem?

Gdy chcesz wyszczuplić talię, kup sukienkę, która ma linię w kształcie klepsydry, to właśnie ona wymodeluje twoją sylwetkę. Taki namalowany wzorek klepsydry potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza gdy materiał jest jasny, a print wykonany ciemniejszym kolorem.

Jak optycznie wydłużyć nogi?

Jeśli jesteś niska i chcesz wydłużyć nogi, postaw na pionowe paski. Optycznie wydłużają sylwetkę i sprawiają, że wyglądasz smuklej. Wbrew pozorom paski nie są zarezerwowane tylko dla szczupłych kobiet. Ale poprzeczne i poziome nie pasują osobom, które chcą wysmuklić swoją sylwetkę, gdyż zwyczajnie ją poszerzają.

Wielkość groszków i kwiatów ma znaczenie

Jeśli nie jesteś bardzo szczupła, uważaj na groszki i kwiaty. Nie chodzi o to, że sam print jest zakazany w twoim przypadku. Problem zazwyczaj tkwi w wielkości wzorków. Nie powinnaś nosić dużych grochów i kwiatów, ale te drobne ci nie zaszkodzą.

Dodaj komentarz