Miłość i związki

Co warto zrobić, gdy kochasz faceta?

Co warto zrobić, gdy kochasz faceta

Bardzo często wychowuje się nas w przeświadczeniu, że nie powinnyśmy okazywać mężczyźnie zainteresowania, bo to pole dla niego. Kiedy indziej wmawia się nam, że nie można mu nigdy ulegać. Taka lista zakazów i nakazów jest naprawdę długa, bardzo często zabija szanse na powodzenie danej relacji. Co warto zrobić, gdy kochasz faceta?

Być sobą

 

Kobiety zbyt często zastanawiają się, czy powinny coś zrobić, zamiast po prostu iść za głosem serca. Jeśli chcesz do niego napisać, napisz. Jeśli chcesz mu zaproponować spotkanie, wyjdź z inicjatywą. Jeśli chcesz mu wysłać jakąś fotkę, to wyślij. Wiele z nas popełnia ten sam błąd. Boimy się być sobą i robić to, na co akurat mamy ochotę, bo on pomyśli sobie o nas coś złego. Ucieknie się, wystraszy, będzie niemiły czy niezadowolony. Nie myśl o tym, bo strach stanowczo zbyt często nas ogranicza, a kierowanie się tym, co wypada, sprawia, że odczuwamy wewnętrzną frustrację. Daj upust uczuciom, a poczujesz się lepiej.

Nie bać się okazywać mu uczuć

Jeśli chodzi o takie proste gesty jak przytulanie, trzymanie za rękę czy pocałunek w policzek, wiele z nas zwyczajnie się wstydzi wyjść z inicjatywą. Boimy się gwałtownej reakcji faceta, która będzie dla nas nieprzychylna. Tymczasem nie można się wiecznie bać, zwłaszcza gdy naprawdę się w nim zakochałaś, bo możesz go stracić przez swoją oschłość.

Nie bać się okazywać radości

Cieszysz się na jego widok, to nie hamuj w sobie pozytywnych emocji. Wiele kobiet bardzo mocno boi się odtrącenia i ośmieszenia, dlatego nie okazujemy facetowi zbyt wiele uczuć. To poważny błąd, bo on też chce poczuć, że jest dla ciebie ważny. W przeciwnym wypadku zacznie się wycofywać z tej relacji, nawet jeśli mu na tobie zależy.

Założyć czasem to, co lubi

Jeśli kochasz tego faceta, to spraw mu czasem drobną przyjemność. Jeśli on mówi, że lubi cię oglądać w jakimś ubraniu, możesz je czasem założyć, aby jemu było miło. Nie musisz przecież tego nosić na co dzień. Nawet jeśli nie przepadasz np. za spodniami, a on je lubi, możesz w nie czasem wskoczyć. A do pracy czy na spotkanie z koleżankami ubierzesz to, w czym najbardziej lubisz chodzić 🙂

Sprawić mu jakąś miłą niespodziankę

Jeśli kochasz faceta, spraw mu czasem jakąś miłą niespodziankę. Mężczyźni lubią być pozytywnie zaskakiwani. Wtedy czują, że zajmują ważne miejsce w naszym życiu, gdy potrafimy coś dla nich zrobić.

Poznać lepiej jego pasję

Jeśli kochasz faceta, poznaj lepiej jego hobby. Skoro się czymś pasjonuje, to musi być ciekawe. Może wkręcisz się w to samo jak ty i dostrzeżesz w tym jakąś frajdę.

Poznać jego znajomych

Znajomi odgrywają ważną rolę w życiu mężczyzny, dlatego spróbuj ich lepiej poznać. Może z niektórymi osobami z jego otoczenia załapiesz wspólny język. To ważne, abyś mogła mu towarzyszyć podczas wspólnych wyjść z jego znajomymi.

Dodaj komentarz