Jak dobrać odpowiednią smycz dla dużego psa
Grafika przekazana przez partnera

Waga dużych ras psów zaczyna się od około 30 kg, a psy o masie większej niż 45 kg są zaliczane do ras olbrzymich. Takie czworonogi mają bardzo dużo siły, dlatego to ważne, aby dobrać dla nich mocną i wytrzymałą smycz wykonaną z atestowanych materiałów. Dobrej jakości smycze nie mają ostrych krawędzi, a ich konstrukcja jest bezpieczna dla delikatnej skóry psa. Jak wybrać odpowiedni model?

Smycz powinna być wygodna w codziennym użytkowaniu. Najlepsze modele są łatwe do założenia i absorbują nawet do 35% siły pociągnięcia. Smycz dla psa musi być też dostosowana do potrzeb właściciela. Na rynku znajdziesz modele o różnej długości i grubości oraz w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią smycz dla dużego psa!

Smycz miejska

Klasyczna smycz miejska z jednej strony jest zakończona karabińczykiem, a z drugiej wygodnym uchwytem. Możesz ją wygodnie stosować podczas spacerów po mieście lub parku. Dla dużego psa warto wybrać model z szerszą taśmą, ponieważ jest wyposażony w większy karabinek. Smycz dla takiego czworonoga nie może być też zbyt długa. Łatwiej zapanujesz nad pupilem, gdy taśma będzie mieć od 120 do maksymalnie 150 cm długości.

Smycz miejska jest lekka, kolorowa i poręczna. W efekcie bez problemu schowasz ją do plecaka lub torebki, gdy nie będzie Ci potrzebna. W tym modelu do rączki jest przyczepione specjalne kółeczko, do którego możesz podpiąć kupownik lub saszetkę na smaczki dla psa.

Smycz linowa

Większe psy mają bardzo dużo siły. Wybierając solidną smycz linową, zyskasz pewność, że zapanujesz nad psem w każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji. Ten model jest zrobiony z liny wspinaczkowej, którą stosuje się do uprawiania sportów ekstremalnych. Smycze linowe są zgrzewane i zszywane ręcznie ciasnym szwem przy użyciu poliestrowej nici,  a następnie plombowane w miejscach łączeń. Powstały w ten sposób produkt jest sztywny, nie chłonie wody i posiada opcję zmiany długości.

Smycz antypoślizgowa

Jeśli Twój pies mocno ciągnie na spacerze i nie potrafi ustać w miejscu, to zdecyduj się na smycz antypoślizgową. Tego rodzaju produkt jest wykonany z nylonowej taśmy i jedwabiu lateksowego lub materiału z tkaną gumową powłoką. Oba rozwiązania są niezwykle trwałe i odporne na rozdarcie. Smycze antypoślizgowe są również dodatkowo wzmocnione w okolicach rączki, dzięki czemu świetnie układają się w dłoni i nie wyślizgują się z rąk.

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji ten model zapewni Ci pewny chwyt, co sprawi, że poczujesz się komfortowo w każdej sytuacji. Jednocześnie smycz antypoślizgowa jest lekka, wodoodporna i łatwa w codziennej pielęgnacji. W efekcie możesz jej komfortowo używać w każdych warunkach atmosferycznych.

Smycz dla dużego psa musi mieć odpowiednie parametry, aby była bezpieczna dla czworonoga i jego właściciela. Szukając idealnego modelu, zwróć uwagę na jego szerokość, długość i materiał wykonania. Prawidłowo dobrana smycz sprawi, że codzienne spacery z psem staną się czystą przyjemnością.