Moda

Jak dobrać idealne spodnie?

Jak dobrać idealne spodnie

Zdjęcie autorstwa Elias de Carvalho z Pexels

Spodnie uchodzą za bazowy i niezwykle wygodny element garderoby. Znalezienie idealnej pary nastręcza jednak sporo trudności. Bardzo często dopada nas rezygnacja. Odpuszczamy sobie dalsze poszukiwania, skoro kolejne pary wyglądają na nas równie niekorzystnie jak poprzednie. W naszym artykule podpowiadamy, jak dobrać idealne spodnie.

Spis treści:

  1. Dlaczego tak trudno o wygodne spodnie, które komplementują naszą sylwetkę?
  2. Dlaczego fason spodni warto dobrać do typu sylwetki?
  3. Jak dobrać idealne spodnie? Otworzyć się na nowe marki
  4. Dlaczego warto mierzyć różne fasony spodni?
  5. Spodnie formujące sylwetkę
  6. Dlaczego spodnie lepiej kupować stacjonarnie?
  7. Dlaczego spodnie materiałowe są lepsze od jeansów?

Dlaczego tak trudno o wygodne spodnie, które komplementują naszą sylwetkę?

Dlaczego wygodne spodnie przypominają Świętego Graala? Ten element garderoby najtrudniej dopasować do sylwetki, ponieważ należy tutaj uwzględnić wiele zmiennych. Każda z nas ma inną sylwetkę. Jedne kobiety posiadają wyraźne wcięcie w talii i szersze biodra. Drugie teoretycznie mają podobne proporcje, ale do tego wystający brzuszek. Do tego dochodzą szersze lub węższe uda, szczuplejsze lub krąglejsze łydki. Na dodatek różnimy się wzrostem. Tymczasem sieciówki bardzo rzadko uwzględniają te zmienne. Znajdziemy w nich głównie efekty masowej produkcji ubrań. Zostały one skrojone na przeciętną osobę, tymczasem wiele z nas posiada mniej standardowe wymiary. Ponadto gruszka potrzebuje innych spodni niż kobieta o figurze lizaka.

Dlaczego fason spodni warto dobrać do typu sylwetki?

Wyróżniamy różne typy sylwetki. Klepsydra, gruszka, jabłko i kolumna to bardzo ogólny podział.  Klepsydra może być drobniejsza lub krąglejsza. Nie brakuje też kobiet, których sylwetka wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom, ponieważ są one wysportowane lub niższe. Jednak szukając spodni, warto uwzględnić specyfikę swojej figury. To znacznie zawęża obszar naszych poszukiwań i zwiększa szanse na sukces.

Jak dobrać idealne spodnie? Otworzyć się na nowe marki

Jak znaleźć idealne spodnie? Czasem warto rozszerzyć swoje poszukiwania o sklepy, w których rzadko bywamy. Nie zawsze nasza ulubiona sieciówka, w której często robimy spodnie, oferuje najlepsze spodnie dla naszej sylwetki. Często dużo lepsze fasony możemy znaleźć u konkurencji, do której praktycznie nigdy nie zaglądamy. Jedne marki robią dłuższe spodnie, drugie krótsze, do tego jedne stawiają na wysoki stan, a drugie na średni lub niski.  W związku z tym nie należy ograniczać swoich poszukiwań do ulubionych sieciówek.

Dlaczego warto mierzyć różne fasony spodni?

Często wychodzą z nas modowe konserwatystki. Nasłuchałyśmy się, że rurki stanowią najlepszą bazę garderoby i koniecznie chcemy sobie jakieś sprawić. Tymczasem odwiedzamy kolejne sklepy i w żadnych nie wyglądamy korzystnie. Może to znak, aby otworzyć się na nowe? Dzwony czy jeansy bootcut też potrafią świetnie wyglądać. Można je zestawić na wiele ciekawych sposobów.  Mierzmy różne fasony spodni, jeśli chcemy znaleźć te idealne dla siebie. Jeśli widzimy, że mom jeansy, to nie nasza bajka, bo jesteśmy na nie zbyt drobne, sięgnijmy po dzwony.

Spodnie formujące sylwetkę

Najwybitniejsze stylistki radzą, aby stawiać na spodnie formujące sylwetkę, które same w sobie mają jakiś kształt, a nie te, które ją opinają. Po pierwsze, te pierwsze są dużo wygodniejsze i zazwyczaj świetnie na nas wyglądają. Po drugie, zbyt opięte spodnie mogą zaburzać naturalne proporcje naszej sylwetki, np. nadmiernie kompresować pośladki czy biodra.

Dlaczego spodnie lepiej kupować stacjonarnie?

Jeśli marzą ci się idealne spodnie, postaw na wizytę w galerii handlowej. Mierzenie jeansów pozwala dobrać idealny model. Jeśli zamówisz online kilka modeli, może się okazać, że żaden do ciebie nie pasuje. Oczywiście, możesz je odesłać, ale przez pewien czas masz zamrożoną sporą sumę pieniędzy i nie możesz kontynuować poszukiwań.

Dlaczego spodnie materiałowe są lepsze od jeansów?

Spodnie materiałowe często są dużo lepsze dla kobiecej sylwetki niż jeansy. Twardy materiał może bowiem obcierać delikatną skórę, nadmiernie kompresować biodra oraz brzuch oraz utrudniać przepływ krwi.  Materiałowe spodnie często też ładniej układają się na sylwetce, ponieważ same w sobie posiadają pewną formę, przepięknie podkreślając naszą sylwetkę.

Dodaj komentarz