Moda

Najmodniejsze spodnie na wiosnę 2021

Najmodniejsze spodnie na wiosnę 2021

Zdjęcie autorstwa Dellon Thomas z Pexels

Rurki stają się passe i zastępują je zupełnie nowe modele spodni. Projektanci stawiają na ich dużą różnorodność, jednak nie każdemu obowiązujące trendy przypadną do gustu. Przedstawiamy najmodniejsze spodnie na wiosnę 2021.

Jeansy w tradycyjnym odcieniu

Jeansy to najmodniejsze spodnie w tym sezonie. To właśnie im ustępują miejsca spodnie materiałowe czy dresowe, które wprawdzie nie znikają ze sklepów, ale ich udział w rynku ulega zmniejszeniu.  Najmodniejsze są jeansy w tradycyjnym odcieniu denimu, czyli niebieskim. Nie czarne czy białe, ale właśnie takie w pierwotnym wydaniu.

Spodnie ze średnim i niskim stanem

Wysoki stan, który jest dla wielu kobiet wybawieniem, także powoli znika z sieciówek. Jego miejsce zajmują spodnie ze średnim i niskim stanem. Niestety, mogą one deformować sylwetkę, ponadto nie kompresują brzuszka i mogą odkrywać bieliznę, czego wolałybyśmy uniknąć.

Szerokie jeansy z długimi nogawkami

W tym sezonie najmodniejsze są spodnie z szerokimi nogawkami – szwedy, dzwony oraz modele typu boot cut. Trzeba jednak pamiętać, że nogawki w nich są długie i trzeba dobrać do nich szpilki lub sneakersy, aby nie ciągnąć ich po ziemi. Ich przerabianie u krawcowej nie ma sensu, ponieważ wówczas tracimy cechy charakterystyczne dla danego fasonu.

Kuloty z denimu

W tym sezonie z denimu szyje się nawet kuloty.  Są to spodnie o szerokich nogawkach, które kończą się w połowie łydki. Mogą zatem optycznie skracać nasze nogi. Ten typ spodni trzeba lubić, ponieważ zdecydowanie nie podkreśla atutów kobiecej sylwetki.

Materiałowe joggery

W sieciówkach pojawiło się sporo materiałowych joggerów, czyli spodni ze ściągaczem z gumki na wysokości kostki. Dostępne są zarówno w wersji matowej, jak i satynowej. Materiałowe joggery nosi się w połączeniu ze szpilkami.

Spodnie dresowe z szerokimi nogawkami

Nawet spodnie dresowe, które stały się niezwykle popularne pośród Polek, doczekały się wersji z szerokimi nogawkami. Na pewno są one wygodne, ponieważ nie uciskają naszych nóg, ale też nie dodają nam uroku.

Spodnie we wzory

W tym sezonie pojawiło się sporo spodni we wzory. Modne są zarówno pionowe paski, jak i krata czy kwiaty.  W sklepach można spotkać także dresy tie dye, które były modne w zeszłym sezonie.

Spodnie z dziurami

Zeszłej wiosny jeansy z dziurami były passe, dziś powracają do głównego nurtu.  Dziury często pojawiają się na wysokości kolan w szerokich spodniach. Mogą też występować w części wchodzącej w skład pasa lub pod pośladkami. Niestety, tego typu elementy dekoracyjne mają to do siebie, że nie sprawdzą się w chłodniejsze dni, ponadto mogą doprowadzić do szybkiego zniszczenia samych spodni.

Luźne spodnie garniturowe

Spodnie garniturowe kojarzą nam się z elegancją. Wciąż pozostają modne, teraz jednak można je nabyć w wersji z szerokimi nogawkami, które zapewniają nam luz i wygodę. Nogawki te nierzadko są długie i trzeba je nosić z odpowiednim obuwiem.

Dodaj komentarz