Seks

Jak być bardziej wyluzowanym w łóżku?

Jak być bardziej wyluzowanym w łóżku

Seks ma za zadanie zbliżać do siebie partnerów, budować poczucie bliskości i cementować związek. Niestety, czasem oddala od siebie kochanków. Jak być bardziej wyluzowanym w łóżku i niepotrzebnie się nie stresować?

Wybieraj odpowiedniego partnera

To klucz do sukcesu. Nie da się mieć dobrego seksu z kimś, do kogo nic nie czujemy, bo potrzebujemy bliskości, aby życie intymne było satysfakcjonujące. Inaczej seks będzie sprawiał wrażenie mechanicznego i pozostawi po sobie jedynie kaca moralnego. Unikaj też seksu z mężczyznami, którym z jakiegoś powodu nie ufasz. Jeśli boisz się, że facet może się okazać brutalem w łóżku lub mieć problem z bezpiecznym podejściem do seksu, to unikaj go.  Przy partnerze seksualnym musisz czuć się w pełni bezpiecznie. Ważna jest także komunikacja. Jeśli w waszej relacji ona kuleje, nie będziecie potrafili się dogadać także w sprawach seksu. Będziesz miała problem, aby opowiedzieć mu o tym, czego pragniesz lub co ci nie odpowiada.

Przyjrzyj się swoim potrzebom i obawom

Nie lekceważ ich. Zastanów się, jakie potrzeby seks powinien spełniać. Jeśli zależy ci na bliskości, to nie powinno podczas niego zabraknąć czułości. Jeśli boisz się brutalności lub niebezpiecznych zachowań, które mogą zakończyć się infekcją, to wyraźnie zaznacz swoje granice.  Masz prawo czegoś nie cierpieć, np. ciągnięcia za włosy i oczekiwać od partnera, że tego typu zachowania wyłączy ze swojego seksualnego repertuaru.

Przygotuj dogodne warunki

Nie ma nic gorszego od uprawiania seksu w pomieszczeniu, w którym obydwoje nie czujecie się swobodnie, bo np. zdjęcia i pamiątki rodzinne was rozpraszają. Nie najlepiej jest decydować się na erotyczne igraszki, gdy ktoś jest za ścianą.

Samoakceptacja kluczem do sukcesu

Dopóki nie polubisz własnego ciała, nie zaakceptujesz jego proporcji, wielkości biustu i pośladków, nie będziesz uprawiać satysfakcjonującego seksu. Cała twoja energia skoncentruje się bowiem na ukrywaniu niedoskonałości, a nie na czerpaniu przyjemności.

Rozmawiaj o seksie i czytaj o nim

To mit, że z wiedzą o seksie się rodzimy. Aby cokolwiek wiedzieć, musimy się doedukować, czytając wartościowe poradniki seksuologiczne. Nie bój się po nie sięgać, to świadczy o twojej dojrzałości i odpowiedzialnym podejściu do seksu. Rozmawiaj o seksie ze swoim partnerem, jest to szalenie ważne, aby bezpośrednio informować go o swoich obawach i oczekiwaniach.

Dodaj komentarz