Libido

Gdy nasz partner ma niskie libido

gdy-nasz-partner-ma-niskie-libido

Każdy z nas różni się charakterem i temperamentem, dotyczy to także sfery seksualnej. Co zrobić, gdy twój partner ma niższe libido niż ty? Jak osiągnąć porozumienie przy dużej różnicy temperamentów seksualnych?

W obiegowej opinii wciąż pokutuje przekonanie, że mężczyzna zawsze ma ochotę na seks, podczas gdy libido kobiety z natury jest niższe i w rezultacie rzadziej staje się ona inicjatorką zbliżeń. To niezwykle krzywdzący stereotyp dla przedstawicieli obojga płci. Mężczyzn stawia on w roli seksualnej machiny, a kobieta mająca większy temperament seksualny z miejsca staje się nimfomanką. Tymczasem w rzeczywistości każdy z nas, niezależnie od płci, różni się libido. Ba, może ulegać one okresowym wahaniom w zależności od sytuacji życiowej, pory roku i przeżywanych emocji.

Gdy partner ma niskie libido, a my duży temperament seksualny

Kobiety, które mają większy apetyt na seks niż ich partner, często odczuwają frustrację. Nie rozumieją, dlaczego ich ukochany stracił zainteresowanie tą sferą życia i w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie często dochodzą do nieciekawych wniosków. Niskie libido partnera wiążą ze spadkiem własnej atrakcyjności, co odbija się negatywnie na ich samoocenie. Niektóre kobiety usiłują rozpalić namiętność w związku, zakładając zmysłową bieliznę, zmieniając fryzurę i decydując się na mocniejszy makijaż. Gdy ich starania nie napotykają pozytywnej odpowiedzi ze strony partnera i okazują się bezowocne, w ich głowach zaczynają kiełkować podejrzenia o zdradę. Tymczasem za niskim libido partnera mogą stać zupełnie inne czynniki.

Stres przyczyną spadku libido?

Jednym z najczęściej spotykanych powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie seksem, jest stres. Gdy w pracy kłębią się problemy, a szef coraz częściej wspomina o konieczności redukcji etatów, libido panów gwałtownie spada. Mężczyzna, który zmaga się ze stresem, nierzadko całą swą energię koncentruje na problemie, co ma negatywne konsekwencje dla jego życia rodzinnego i erotycznego.

Irmina

Każdy z nas różni się charakterem i temperamentem, dotyczy to także sfery seksualnej. Co zrobić, gdy twój partner ma niższe libido niż ty? Jak osiągnąć porozumienie przy dużej różnicy temperamentów seksualnych?

Męskie problemy zdrowotne a ochota na seks

Zdarza się, iż przyczyną niskiego libido u partnera bywa choroba. Mężczyźni często wstydzą się opowiadać o swoich problemach zdrowotnych i w rezultacie niechętnie zgłaszają się do przychodni. Jeśli widzisz, że od pewnego czasu z twoim partnerem dzieje się coś złego i chodzi zamartwiony, spróbuj z nim porozmawiać. Stwórz przyjazną atmosferę i powiedz, jak bardzo ci przykro, że nie chce obdarzyć cię zaufaniem i podzielić się swoimi troskami. Zadeklaruj chęć pomocy i podkreśl, że zawsze chętnie go wysłuchasz i doradzisz. Nie naciskaj jednak na niego, ponieważ może przynieść to efekt odwrotny do zamierzonego.

Jeśli uda ci się ustalić źródło niskiego libido, pomóż mężowi uporać się z problemem. W przypadku stresu w pracy, spróbuj zapewnić mu popołudniowy relaks i wsparcie w trudnych chwilach. Jeśli w grę wchodzą problemy zdrowotne, udaj się z mężem na wizytę do specjalisty. Wiele chorób można szybko i skutecznie wyleczyć pod warunkiem, że zostaną one szybko zdiagnozowane.

Co jednak począć, gdy niskie libido nie jest zjawiskiem chwilowym, lecz naturalną cechą partnera? Trudno zmienić temperament ukochanego, ale warto z nim porozmawiać na temat pieszczot, które sprawiają mu największą przyjemność. Być może wspólnie odkryjecie taką formę aktywności, która pozwoli wam czerpać obojgu satysfakcję seksualną, nie działając wbrew sobie. Wszak zbliżenie nie zawsze musi kończyć się penetracją, istnieje inne, równie atrakcyjne sposoby wyrażania wzajemnej bliskości.

Irmina

Komentarze (6)

pati25

6 lat temu

Spadek libido może mieć różne przyczyny.Jeżeli zauważymy ten problem u swojego mężczyzny to starajmy się z nim szczerze porozmawiać

Mindi

6 lat temu

Niskie libido mężczyzny to bardzo delikatna sprawa. Panowie są na tym punkcie bardzo przewrażliwieni. Dlatego w takim momencie dobrze źeby oprócz seksu łączyło ludzi coś więcej, ważna jest miłość i przyjaźń. Potrzebna jest szczera rozmowa i szukanie przyczyny. O ile przyczyną nie jest zainteresowanie inną kobietą, choć i wtedy potrzebna jest szczera rozmowa.

drobina

6 lat temu

sirena46 napisał(a):

> Skwituję to jednym zdaniem cytując klasyka : ” Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.”

Sireno: właśnie to chciałam napisać, ale mnie uprzedziłaś
:-X:P

sirena46

6 lat temu

Jeśli te problemy są spowodowane kłopotami zdrowotnymi to jest szansa na powrót do formy po leczeniu. Gorzej jak różnimy się temperamentami wówczas to już jest problem.
Skwituję to jednym zdaniem cytując klasyka : ” Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz.” :-X :-X :-X

Zostaw komentarz