gdy-menopauza-daje-sie-we-znaki

Menopauza jest kolejnym wyzwaniem z jakim my kobiety, chcąc nie chcąc, musimy się zmierzyć. Tak zaprojektowała nas Matka Natura. Czy możemy sobie jakoś pomóc w tym trudnym dla nas czasie?

W związku z przekwitaniem, zaczynamy borykać się z wcześniej zupełnie nam nieznanymi dolegliwościami. Jednak istnieją sposoby ich łagodzenia.

Nieprzyjemne dolegliwości

Większość kobiet w wieku okołomenopauzalnym uskarża się na takie dolegliwości jak: zimne poty, uderzenia gorąca, nadpotliwość, bezsenność, wahania nastrojów, stany lękowe i depresyjne. Panie miewają również problemy z koncentracją i pamięcią.

Alternatywa dla HTZ

Część z pań nie jest przekonana do hormonalnej terapii zastępczej. Jednak zarówno jej sceptyczki oraz kobiety w trakcie kuracji, powinny szczególną troską otoczyć swój organizm. Warto, by przyjrzały się swojej diecie i wzbogaciły ją w produkty będące bogatym źródłem fitoestrogenów. Są to związki pochodzenia roślinnego, które swoją budową przypominają kobiece estrogeny, a więc te hormony – których produkcja maleje w okresie menopauzy.

Źródło fitoestrogenów

Doskonałym przykładem na wykorzystanie dobroczynnego działania fitoestrogenów są potrawy kuchni chińskiej, japońskiej i tajskiej. Badania wykazały, że Azjatki o wiele rzadziej chorują na raka piersi i sutka po 50 roku życia oraz nie odczuwają tak bardzo dolegliwości zwianych z menopauzą. Źródłem tego związku jest przede wszystkim soja oraz produkty, które z niej powstały np. makaron, napoje, jogurty.

Suplementy

Ze względu na klimat oraz kulturę w jakiej żyjemy, niestety niemożliwe okazuje się zaspokojenie zapotrzebowania organizmu w niezbędne mu związki. Dlatego warto wybrać się do apteki po odpowiednie suplementy, które wspomogą pracę naszego organizmu.

Preparaty różnią się od siebie cenowo, jednak z pewnością każda pani znajdzie coś dla siebie. Wśród szczególnie polecanych preparatów dla kobiet w okresie menopauzy znajdują się: Doppelherz Activ-Meno, Climea, Soyfem, Ligunin, Menoprim, Menostop, Femal Forte, Mabelle, Promensil Menopauza, ProLady Menopauza oraz Klimaktoplant.

Natalia Herzog