Firany na metry
pixabay, grafika partnera

W wielu mieszkaniach okna zdobione są firankami i zasłonami. Duży wybór firan i zasłon pozwala nie tylko stworzyć we wnętrzu wrażenie przytulności i bezpieczeństwa, ale też gwarantuje efekty dekoracyjne. W sklepach można kupić gotowe produkty lub firany metrażowe (niezbędne jest tylko obszycie boków), co pozwala łatwo i niedrogo uzyskać oczekiwane rezultaty.

Firany na metry – dlaczego warto je kupić?

Szeroki wybór firan w sklepie internetowym lub punkcie stacjonarnym sprawia, że można zdecydować się na dowolny wystrój wnętrza. Nowoczesne firany charakteryzują się wysoką jakością i estetycznym wykonaniem. Mogą mieć różne kolory – jedną z najpopularniejszych barw jest biała, ale coraz częściej stawia się na zróżnicowanie kolorystyczne zarówno w przypadku gotowych firan, jak i metrażowych.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są firany na metry. Nie trzeba wymierzać okien przed zakupem czy martwić się, że zabraknie materiału. Często gotowe firany okazują się zbyt wąskie lub krótkie nawet przy wcześniejszym mierzeniu, bo tkanina nieoczekiwanie się naciąga lub kurczy. Przy ofercie na metry firany sprzedawane są w formie rulonu i można dowolnie przyciąć materiał tak, by wymiary były właściwe. Takie firanki dostępne są coraz częściej, do tego w bardzo korzystnych cenach. Można je bez problemu kupić w sklepie przez internet i na żywo, według indywidualnych potrzeb, dopasowując długość, szerokość oraz kolor i rodzaj tkaniny do preferowanego stylu i aranżacji mieszkania.

Eleganckie dekoracje okna do sypialni czy salonu

Dzięki tak rozbudowanej ofercie sklepów można bez trudu dobrać kolorowe lub białe tanie firany pasujące do różnych okien i różnych wnętrz. Poza szerokim asortymentem firanek na metry można też nabyć materiał na zasłony – to dobre rozwiązanie szczególnie dla osób, dla których nie stanowi problemu samodzielne szycie czy inne prace krawieckie. W ten sposób można stworzyć oryginalne rodzaje zasłon w odpowiednich kolorach, gładkie lub z falbanami np. do pokoju dziewczęcego w romantycznym stylu. Rozmiar i kształt mogą być kompletnie dowolne.

W ofercie znajdują się też gotowe modele firanek i zasłon dla tych, którzy wolą kupić wykończony produkt, np. z lamówkami. Jednym z tego rodzaju rozwiązań są modne zazdrostki, które dość trudno jest samodzielnie wykonać. Zazdrostki pasują do nowoczesnych pomieszczeń np. kuchni, a także do otwartego ganku, tarasu, werandy w domu wolnostojącym. Możliwe jest też zamówienie dowolnego produktu na wymiar, co jest rozwiązaniem pośrednim. Nie trzeba szyć i wykańczać samodzielnie, ale otrzymuje się dostosowaną firankę czy zasłonę o oczekiwanych parametrach.