Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Faceci od których lepiej trzymać się z daleka

faceci-od-ktorych-lepiej-trzymac-sie-z-daleka

Życie z nimi jest nie do zniesienia! Ciągle płaczemy, denerwujemy się, wiemy, że o nas nie dbają… ale jednocześnie tak mocno przyciągają nas, sprawiając że wchodzimy z nimi w związki, często raniąc przy tym inne serca. Mowa o toksycznych facetach!

Oto 3 typy facetów, od których powinnaś trzymać się z daleka:

Narcyz się nazywam

Narcyz wydaje się być ideałem faceta. Jest po prostu lepszy od innych. Jest doskonale świadomy swoich atutów, potrafi osiągać zamierzone cele, wiele mówi o wybitnych osiągnięciach i tym jak zdobywa kobiece serca. Jest mężczyzna zadbanym, wykształconym, pewnym siebie, a ponadto baaardzo czułym – tyle że na swoim punkcie.

Dla narcyza zawsze będziesz tylko przysłowiową broszką do kapelusza. Dla niego nie jesteś partnerem, jesteś przedłużeniem jego własnego „ja”, które dodatkowo potwierdza jego wyjątkowość.

Narcyzowi trudno prawdziwie kochać, bo sam nie był kochany do końca i wiecznie musiał aspirować bo bycia „kimś więcej” niż aktualnie był. Skrajna postać opisanych cech to tzw. narcystyczne zaburzenie osobowości.

Ja jestem macho i niech kobiety mi wybaczą…

Nic chyba nie przyciąga kobiet bardziej niż typowy “męski” mężczyzna. Mamy tendencje do wyobrażania sobie siebie jako tych kruchych, ukochanych kobiet, na które skierowane są troska, opieka i obrona. Odrzucamy możliwość, że on będzie nas zdradzał, ranił i krzywdził, traktując jego temperament wybiórczo.

Wysoki poziom testosteronu to często duże pobudzenie seksualne i dyspozycyjność do zachowań agresywnych. Kiedy natężenie opisanych cech jest naprawdę duże, mowa o antyspołecznym zaburzeniu osobowości, a nawet psychopatii.

Mami-synek

Początkowo zwracamy uwagę na niezwykła wrażliwość tych mężczyzn, ich uprzejmość i poprawne kontakty z innymi ludźmi. Są gotowi pomagać najbliższym, poświęcać się, konsultować swoje zdanie. Potrafią słuchać kobiet! Są też tymi, którymi można się opiekować – chętnie wezmą pod uwagę Twoje rady, przemyślenia. Problem pojawia się dopiero, gdy uświadamiasz sobie, ze za odpowiedzialnymi decyzjami mężczyzny stoi… jego mamusia.

Jeśli problem jest długotrwały i uciążliwy, mówimy o tzw. osobowości zależnej, z której bardzo trudno się wyleczyć nawet przy świadomości swojego uzależnienia od drugiej osoby.

Joanna P

Komentarze (10)

Krystyna

12 lat temu

co mam zrobić jeżeli już mi się przytrafił taki mamin synek, kocham go ale nie wiem co mam robić przecież ja nie zamierzam być niczyją opiekunką, chce się czuć kobietą w pełni atrakcyjną a nie zastępować mu matką… co ja mam zrobić pomóżcie,jesteśmy ze sobą 4 lata, ucieszyłam się bo w moje urodziny chłopak mi się oświadczył co prawda jeszcze nie oficjalnie bo nie rozmawiał z moimi rodzicami o tym tylko podobno ze swoją mamą, strasznie byłam szczęśliwa i też powiedziałam koleżanką pochwaliłam się pierścionkiem i w ogóle.. i byliśmy na imprezie z jego rodzicami to była komunia dzieciaczka jakieś ze strony rodziny matki mojego chłopaka i wszystkie jego ciotki mnie obgadywały i co się okazało one gadały o moim pierścionku i wiecie co jego matka powiedziała wszystkim ciotkom że jej synuś kupił mi ten pierścionek na urodziny… strasznie się wnerwiłam gdy mój ukochany po prostu mi to jak gdyby nigdy nic powiedział… gadaliśmy sobie i ja mowie do niego ale mnie twoje ciotki obgadywały na tej imprezie a on ze gadały o pierścionku i mama powiedziała ze na urodziny go dostałaś jak to usłyszałam to myślałam ze szału dostane i on o tym tak spokojnie mówił jakby nic się nie stało..

Meguszka

12 lat temu

Mami-synek jest najgorszy! Trudno z nim walczyć, wytępić w nim toksyczne działanie jego mamusi. Trzeba mieć mocną psychikę, bo im bardziej złośliwa „teściowa” tym większy problem to załatwienia. Ja do dziś walczę…

topik4433

12 lat temu

Są gusta i guściki. Jest takie przysłowie „Każda potwora znajdzie swego amatora”, więc przedstawione 3 typy też znajdą swoje zwolenniczki 😉

okulary

12 lat temu

Charakter człowieka kształtuje się całe życie,podobno zmienia się co 7 lat,jest nadzieja że odpowiednio dobry wpływ kobiety,będzie oddziaływać na mężczyznę życia,to napewno nie będzie łatwe .Wymaga odpowiedniego czasu oraz zrozumienia i cierpliwości ,bo nie na tym polega żeby być apodyktycznym,ale budować zrozumienie,jeśli mężczyzna kocha to siła faktu jak będzie chciał to się zmieni ,może to być proces długotrwały.

Annagata

12 lat temu

Nie wiem,czy powinnam się wypowiadać na temat mężczyzn,bo jak już gdzieś napisałam wcześniej,to „nie moja dziedzina”,ale zgadzam się z jiji.I narcyz i macho są jeszcze do zreformowania,tak myślę,choć praca ciężka,ale mami-synek to kompletna katastrofa.Moja znajoma miała takiego męża.A najgorsze było to,że mamusia co rano wpadała do nich w drodze do pracy i przynosiła synusiowi świeże bułeczki i paróweczki,a synową traktowała jak powietrze.Jeździła z synusiem 38- latkiem do lekarza,dawkowała mu leki.Paranoja jakaś!!!

ell@

12 lat temu

„Zdecydowanie bezpieczniej jest dobrze „zbadac” obiekt naszych zainteresowań i wzdychań :)))”

Zdecydowanie TAK. Jestem zwolenniczką starannego zbadania obiektu ;))) przed podjęciem decyzji o założeniu obrączek ;).
Może narażę się na krytykę, ale teraz napiszę poważnie:
uważam, że nie powinno się decydować na ślub, ani też na powołanie dziecka na świat – jeśli nie zamieszkało się wspólne z kandydatem na męża/ojca, w jednym mieszkaniu przynajmniej z rok przed podjęciem definitywnej decyzji.
Bez tego nie ma mowy o faktycznym, dogłębnym poznaniu się nawzajem.

malgosia74

12 lat temu

Faktycznie, zdarzają się i takie „elementy” skupiające w sobie wszystkie wymienione w artykule ” zalety” :)) Tylko współczuć takiej kobiecie, która nie rozszyfrowawszy wczesniej swego wybranka, po ślubie odkryje w nim te cechy :)) Ja, chyba bym się załamała psychicznie gdybym miała mieć „przyjemność” życia z takim facetem…. Zdecydowanie bezpieczniej jest dobrze „zbadac” obiekt naszych zainteresowań i wzdychań :))) Bo … potem… to juz … musztarda po obiedzie :)))

ell@

12 lat temu

3 w 1 ? 😀 Mieszanka wszystkich tych cech w niewielkiej dawce w jednym .. podmiocie – byłaby może do strawienia .. ale od określonych w artykule typów lepiej trzymać się z daleka.

Emilly27k

12 lat temu

Każdy facet na szczęście jest inny, ale zgodzę z jiji59 najgorsze są typy mamin-synek, narcyzm. Osobiście nie lubię kiedy mężczyzna jest zapatrzony w siebie to potrafi bardzo mnie irytować.

Zostaw komentarz