Kultura Styl życia

Ekstremista – Remigiusz Mróz

Ekstremista – Remigiusz Mróz

Ekstremista to kolejny tom z serii poświęconej Gerardowi Edlingowi, akcja książki po raz kolejny rozgrywa się w Opolu. Remigiusz Mróz stworzył kolejny kryminał, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili.  Dlaczego warto po niego sięgnąć?

Ekstremista. Dziennikarskie śledztwo

Małgorzata Rosa, przyrodnia siostra Gerarda, umawia się z nim w kawiarni w centrum miasta, aby porozmawiać o pewnej sprawie. Dziennikarka chce stworzyć wyjątkowy materiał, który pomoże jej się wybić. Na Facebooku trafiła na ciekawy ślad. Na jednej z ekstremistycznych grup ktoś co pewien czas wrzuca kartę tarota. Gdy ginie opolska maturzystka i pozostawia po sobie kartę sprawiedliwości, Rosa uważa, że jest ona powiązana z ekipą z portalu społecznościowego. Niestety, rodzina licealistki to alkoholicy, którzy wcale nie zamierzają szukać córki. Policji mówią o tym, że córka wielokrotnie wspominała o ucieczce z domu i prawdopodobnie teraz tego dokonała.

Samopodpalenie na oczach dziennikarki i behawiorysty

Podczas spotkania w kawiarni do Małgorzaty i Gerarda podchodzi chłopak oblany benzyną. Rzuca na ich stół kartę tarota – dwoje kochanków, po czym podpala się na ich oczach. Z ciężkim poparzeniem trafia do szpitala. Małgorzata jest przekonana, że to ostrzeżenie dla niej za to, że zajmuje się sprawą maturzystki. Chłopak, który się podpalił, był jej rówieśnikiem, również mieszkał na Zaodrzu, ale uczęszczał do innego liceum, które uchodzi za najlepsze w mieście.

Szyfr Zodiaka – dokąd doprowadzi przyrodnie rodzeństwo

Rosa i Edling postanawiają rozwikłać tę kryminalną zagadkę. Gerard zauważa, że na kartach znajduje się szyfr. Podobnym systemem posługiwał się legendarny Zodiak, który ma na koncie wiele zbrodni, mimo to nigdy nie został ujęty przez policję. Rosa natomiast znajduje w internecie artykuł, że szyfr Zodiaka został złamany. Teraz do dekodowania wiadomości nim zapisanych służy specjalny program komputerowy. Dziennikarka ściąga go i odkrywa treść przesłania stworzonego przez obu zaginionych. Mają one charakter ekstremistyczny, nieco sekciarski i wspominają o wolności. Oba wpisy zawierają w sobie kod wskazujący na specjalną aplikację. Małgorzata nie potrafi się jednak na nią zalogować, gdyż nie zna hasła.

Tajemnicze zaginięcie kolejnej kobiety

W międzyczasie do dziennikarki zgłasza się Damian, który niegdyś był na ustach wszystkich. Rosa przygotowała na jego temat artykuł. Mężczyzna chce, aby dziennikarka ustaliła, co stało się z córką jego kuzynki, która nagle zaginęła, ale pozostawiła  po sobie kartę tarota.

Kto stoi na czele stowarzyszenia ekstremistów?

Co łączy wszystkie młode osoby? Kto jest guru stowarzyszenia, które manipuluje ludźmi i jaki ma w tym cel? Dlaczego wszystkie osoby pozostawiają po sobie karty tarota? Jakie jest ich przesłanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Ekstremista. Remigiusz Mróz po raz kolejny zadbał, aby czytelnikowi nie zabrakło emocji. Ekstremista trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz