ekofaktura-plac-rachunki-i-dbaj-o-srodowisko

Płatności są nieodłączną częścią naszego życia. Czasem można odnieść wrażenie, że wręcz zasypują nas stosy blankietów do opłacenia – telefony, telewizja, internet, prąd, gaz, woda, czynsz… Gdyby zebrać comiesięczne rachunki ze wszystkich lat ile zyskalibyśmy makulatury? Aż trudno uwierzyć ile ton papieru rocznie jest marnowane tylko na same płatności!

Ekologiczna faktura

Ekofaktura to po prostu faktura za różne usługi w formie elektronicznej, dostarczana za pośrednictwem poczty e-mail. Projekt ten ma na celu z jednej strony propagowanie świadomości ekologicznej i ograniczanie zużycia papieru, z drugiej zaś – umożliwia łatwy, szybki i wygodny dostęp do Twoich rachunków. Na dodatek taka forma otrzymywania faktur jest całkowicie bezpłatna – a w wielu przypadkach promowana specjalnymi zniżkami lub nagrodami.

Prekursorami w ekologicznych rachunkach byli operatorzy komórkowi. W zamian za zrezygnowanie z tradycyjnych, papierowych bilingów oferują na przykład dodatkowe minuty do wykorzystania. Dziś coraz większa liczba usługodawców daje nam możliwość wyboru ekofaktury. Rachunki za telewizję, internet, energię czy gaz nie muszą już piętrzyć się w domu!

Dlaczego być bardziej EKO?

Faktury elektroniczne są coraz popularniejsze w naszym kraju i liczba osób, która zdecydowała się przejść na taki sposób rozliczeń rośnie z dnia na dzień. Nic dziwnego, ponieważ forma ta jest bardzo wygodna i oczywiście przyjazna dla środowiska. Przede wszystkim ekofaktura jest bezpłatna i szybka – rachunek za daną usługę otrzymujemy już w dniu wystawienia, nie trzeba czekać na listonosza i denerwować się opóźnieniami poczty.

M. Borowik