Kultura Styl życia

Dziewczyna, która patrzyła w słońce – Anna Szczęsna

Dziewczyna, która patrzyła w słońce

Szukasz powieści, która pozytywnie nastroi cię do życia? Koniecznie sięgnij po książkę Dziewczyna, która patrzyła w słońce autorstwa Anny Szczęsnej.  Znajdziesz na jej kartach powiew wiosny i nadziei na lepsze jutro.

Popularna autorka powieści obyczajowych

Justyna Różycka to popularna pisarka, która specjalizuje się w powieściach obyczajowych. Choć kobieta odniosła ogromny sukces, to jej rodzice wciąż nie potrafią jej docenić. Justyna wychowała się w biednej rodzinie, w której często brakowało pieniędzy na życie. Mimo to poszła na studiach, a w trakcie nauki zaczęła pisać opowiadania. Jedno z nich pokazała swojej przyjaciółce, Marlenie. To właśnie ona wysłała je do nowo powstałego wydawnictwa. W ten sposób rozpoczęła się kariera pisarska Justyny. Z czasem zaczęły przychodzić większe kontrakty i zaliczki, które umożliwiły autorce zakup mieszkania na kredyt. To właśnie ono stanowi oczko w głowie Justyny. Jego właścicielka niezwykle dużo uwagi poświęca tarasowi.

Gdy pisanie książki wciąga bez reszty

Gdy Różycka wpada w wir pracy twórczej, przestaje istnieć dla świata. Kobieta wciąż ma z tyłu głowy słowa rodziców, którzy próbowali zaszczepić w niej negatywne nastawienie do świata i ludzi. Ci wciąż powtarzają, że Justyna nie utrzyma się z pisania książek i powinna poszukać normalnej pracy na etat. Takie rozwiązanie nie odpowiada jednak samej zainteresowanej. Pisanie książek ma sporo zalet. Justyna może przenieść się w doskonały świat fikcji literackiej, dać radość swoim wiernym czytelnikom i w przyjemny sposób zarobić na życie.

Popularny autor horrorów, któremu brakuje samodyscypliny

Równolegle poznajemy Michała. Jest on popularnym pisarzem, który specjalizuje się w horrorach. Jego agentką jest Marlena, przyjaciółka Justyny. Jej podopieczny często przyprawia ją o ból głowy. Michał jest bowiem autorem nieterminowym, który lubi marnotrawić czas na nicnierobieniu. Brakuje mu sił i motywacji do wykonania najprostszych czynności. Gdy kupuje mieszkanie w kamienicy, czuje, że stanął pod ścianą. Musi je bowiem urządzić, a zupełnie się na tym nie zna. Na szczęście w markecie budowlanym poznaje Beatę, projektantkę wnętrz. Ta bardzo mu pomaga, chociaż ich współpraca nie układa się idealnie. Michał nie wie bowiem, czego chce.

Co wyniknie ze spotkania dwóch różnych osobowości?

Nieoczekiwanie drogi Michała i Justyny się krzyżują. Zostają swoimi sąsiadami. Michał widzi w Justynie rywalkę. Natomiast ona ma zupełnie inne podejście do  życia. Gdy pewnego dnia Michał przez pomyłkę otrzymuje paczkę Justyny, poznaje osobiście swoją rywalkę.  Jak potoczą się losy tych dwojga? Czy spotkanie dwóch samotnych dusz zaowocuje czymś więcej? A może okażą się przybyszami z innych planet?

Dziewczyna, która patrzyła w słońce – powieść pełna optymizmu

Dziewczyna, która patrzyła w słońce to pełna ciepła i pozytywnych emocji powieść obyczajową. Anna Szczęsna niezwykle szczegółowo opisała świat literacki, tworzenie konspektów, korektę powstałych tytułów etc. Dziewczyna, która patrzyła w słońce to książka, od której nie można się oderwać, ponieważ została skonstruowana w tak ciekawy i przemyślany sposób.  To idealna lektura na wiosenne popołudnie:)

Komentarze (4)

Zostaw komentarz