NTM Profilaktyka NTM

Działanie żurawiny na układ moczowy

dzialanie-zurawiny-na-uklad-moczowy

Owoce żurawiny są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim mają wiele bardzo cennych dla zdrowia składników. Są znane z korzystnego wpływu na działanie układu moczowego. Jakie jeszcze właściwości ma żurawina?

Tradycja i współczesna nauka

Dobroczynne działanie żurawiny wykorzystywane było w medycynie naturalnej od setek lat. W XIX wieku lekarze po raz pierwszy naukowo wykazali skuteczność stosowania żurawiny przy chorobach układu moczowego. Pod koniec XX wieku medycyna znowu zainteresowała się tą rośliną. Przeprowadzone badania jednoznacznie dowodzą, że stosowanie żurawiny to nie tylko ludowy zwyczaj.

Owoce żurawiny działają jak naturalny antybiotyk – zwalczają infekcje układu moczowego, chronią pęcherz i nerki. Działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Hamują namnażanie się bakterii E.coli, utrudniają ich przyleganie do ścian układu moczowego oraz ułatwiają ich wypłukiwanie wraz z moczem. Dodatkowo żurawina zakwasza mocz, przez co w drogach moczowych wytwarza się niekorzystne dla rozwoju bakterii środowisko.

Żurawina w menopauzie

Kobiety w okresie menopauzy są o wiele bardziej narażone na infekcje dróg moczowych. Spożywanie żurawiny w tym czasie jest wskazane, tym bardziej, że w naturalny sposób wspiera ona nasz układ moczowy. Swoje właściwości zachowuje zarówno w formie świeżych owoców, jak i ich przetworów. Dobrze działa sok z jej owoców dodawany do herbaty, suszona żurawina na kanapkach, gęsty sos do mięs czy syrop.

Milena L.

Owoce żurawiny są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim mają wiele bardzo cennych dla zdrowia składników. Są znane z korzystnego wpływu na działanie układu moczowego. Jakie jeszcze właściwości ma żurawina?

Przy zakupie produktów żurawinowych dobrze jest sprawdzić ich skład – powinny zawierać prawdziwe owoce, a nie jedynie aromat i barwniki. Kobiety przechodzące menopauzę powinny stosować również suplementy diety zawierające dobrze przyswajalną żurawinę. Dzięki temu układ moczowy jest podwójnie wspierany.

Żurawina nie tylko dla układu moczowego

Owoce żurawiny działają zbawiennie nie tylko na pęcherz. Substancje w nich zawarte korzystnie wpływają również na układ pokarmowy – wspomagają wzrost dobroczynnej mikroflory jelitowej i jednocześnie niszczą szkodliwe bakterie Helicobacter pylori, przez co chronią przed rozwojem choroby wrzodowej. Ze względu na swoje bakteriobójcze właściwości żurawina chroni zęby przed próchnicą, a dzięki właściwościom utleniającym wpływa korzystnie na układ krążenia, zmniejsza poziom cholesterolu.

Żurawina to skarbnica zdrowia. Sięgnij po nią i zawierające ją suplementy diety – naprawdę warto.

Milena L.

Komentarze (9)

Tamara

10 lat temu

Zapalenia pęcherza naprawdę nikomu nie życzę. Jak wspomniano dobre działanie ma żurawina. Ostatnio odkryłam wymieniony Żurascin Uro, bardzo skuteczny w swoim składzie zawiera oczywiście żurawinę, a oprócz niej ekstrakt z liści pokrzywy.

pati25

10 lat temu

O dobroczynnym działaniu żurawiny na układ moczowy przekonałam się już.Mając problem z pęcherzem kupiłam suplement Żurascin Uro.Już po kilku kapsułkach poczułam poprawę.Ponadto jem suszoną żurawinę,dżem z żurawiny.Piję herbatkę z żurawiny :-X:-)

mejgosia

10 lat temu

Piję herbatkę z żurawiny, ale pewnie owocu to ona nie zawiera! Kiedyś kupiłam suszoną żurawinę i wrzucałam do herbaty, a także jadłam ją łyżeczką, muszę wrócić do tego!

filodendron

10 lat temu

Ja jestem jakimś dziwnym przypadkiem bo tabletki z żurawiny działają na mnie odwrotnie,nie obyło sie u mnie bez czegoś chemicznego, niestety .

stazyz

10 lat temu

U mnie żurawina gości głównie w postaci suszonych owoców, dodaję ja praktycznie do wszystkiego; ciast, jogurtów, mięsa…Sporo jej znika z miseczki jako przekąska:);) Uwielbiamy ją, podobnie jak i wszystkie suszone dary natury:-X

Mindi

10 lat temu

Żurawina to cudowny, naturalny lek. Ze względu na bóle żołądka zrobiłam kiedyś kurację sokiem, bo słyszałam, że niszczy tę trudna bakterię. Teraz popijamy sok z wodą i od dawna nie miałam żadnych stanów zapalnych żołądka i drogach moczowych. Suszona żurawinę też bardzo lubi moja rodzinka 🙂

Tess

10 lat temu

Znam zalety żurawiny i staram się ją jeść i pić sok. Wiedziałam o działaniu na przewód moczowy ale nie wiedziałam o silnym działaniu na tą trudną bakterię Helicobacter.

drobina

10 lat temu

Żurawina jest wszechobecna w moim domu. Wszyscy ją uwielbiamy. Obojętne, czy jest to żurawina suszona, sok, czy świeże owoce.:-*:-)

Zostaw komentarz