Dzieje się Wydarzenia

Seniorzy z Owsiakiem! Członkowie Klubu Familia 65+ zbierali pieniądze na WOŚP

seniorzy-z-owsiakiem-czlonkowie-klubu-familia-65-zbierali-pieniadze-na-wosp

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ponownie w całej Polsce i za granicą zbierane są pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych dzieci i seniorów.

Seniorzy z Klubu Familia 65+ z własnej inicjatywy zaangażowali się w zbieranie pieniędzy na WOŚP!

Nasz Partner – Klub Familia 65+ już po raz drugi zaangażował się w WOŚP. Tym razem członkowie Klubu z własnej inicjatywy zebrali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało się uzbierać trzy tysiące złotych, które przedstawicielki Klubu osobiście wręczyły Jurkowi Owsiakowi podczas Wielkiego Finału w studiu TVP2. Zachęceni inicjatywą naszych Seniorów postanowiliśmy jako Fundusz Hipoteczny Familia SA przekazać 1% z podatku od wszystkich naszych Partnerów.

Klub Familia65+ powstał w lipcu 2012 roku. Pomysł założenia Klubu zrodził się z potrzeby podnoszenia standardów życia polskich seniorów. Członkami Klubu są osoby, które poprawiły jakość swojego życia, a obecnie działają na rzecz popularyzacji obecnych rozwiązań finansowych, prawnych i zdrowotnych by żyć godnie. Członkowie Klubu z własnej inicjatywy zebrali pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Udało się uzbierać trzy tysiące złotych, które przedstawicielki Klubu osobiście wręczyły Jurkowi Owsiakowi podczas Wielkiego Finału w studiu TVP2. Zachęceni inicjatywą naszych Seniorów postanowiliśmy jako Fundusz Hipoteczny Familia SA przekazać 1% z podatku od wszystkich naszych Partnerów.
W tym roku kolejny raz WOŚP zajął się poprawą jakości leczenia osób starszych. Według informacji sztabu głównego WOŚP do tej pory zebrano 35 489 135 zł. Hasło 22. Finału WOŚP brzmiało: “Na ratunek”. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG.

Fundusz Hipoteczny FAMILIA SA

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku ponownie w całej Polsce i za granicą zbierane są pieniądze na sprzęt medyczny dla chorych dzieci i seniorów.

Fundacja po raz drugi zbiera również pieniądze na rzecz godnej opieki medycznej dla seniorów. W ramach środków z zeszłorocznego Finału Fundacja WOŚP wyposażyła wszystkie istniejące w Polsce oddziały geriatryczne i gotowa jest wesprzeć w ten sam sposób każdy nowy oddział, który będzie miał kontrakt z NFZ.

*****
Fundusz Hipoteczny Familia SA poprawia standard życia polskich Emerytów: oferuje starszym osobom dodatkowe środki finansowe w postaci renty dożywotniej niezależnej od emerytury z ZUS. Klientami spółki są osoby powyżej 65 roku życia, emeryci posiadający prawo własności do nieruchomości (mieszkania, domu, działki). Jest pierwszym i jedynym Funduszem Hipotecznym w Polsce stosującym wszystkie zabezpieczenia chroniące interesy osób korzystających z renty dożywotniej. Fundusz Hipoteczny Familia SA jest prekursorem stosowania łącznie trzech filarów bezpiecznej renty dożywotniej. Większościowym udziałowcem Funduszu Hipotecznego Familia SA jest Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Kapitał akcyjny Funduszu Hipotecznego Familia SA wynosi 15 mln zł.

Fundusz Hipoteczny FAMILIA SA

Komentarze (5)

Tess

10 lat temu

Akcja godna polecenia. Dołączałam się gdy zbierano na karetki albo małe dzieci. Ale z przyjemnością usłyszałam, że dbają też o starszych ludzi.

stazyz

10 lat temu

WOŚP to cudowna akcja i od 22 lat biorę w niej aktywny udział w tym roku chodziliśmy NW na dystansie 10 km i zebraliśmy ponad 11 000 zł. Serce się raduje, że jest tyle osób które chcą pomagać!:) To wspaniałe!!!

Mindi

10 lat temu

Wspaniała akcja. Dla mnie fenomen, że łączy się tak wiele ludzi i poprzez, w większości, darowane drobne kwoty zbiera się środki na polepszenie zdrowia maluszków czy osób starszych. Oby tylko służba zdrowia potrafiła wykorzystać te dary.

drobina

10 lat temu

Bardzo się cieszę, że WOŚP kolejny raz pamięta o osobach starszych. Mam nadzieję, że dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej i nie tylko, osoby starszę będą miały coraz większe szanse na godne leczenie i nie będą „odstawiane” na boczny tor.

pati25

10 lat temu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zasługuje na wielki szacunek.Za to co robi…Dzięki niej chore dzieci a teraz i osoby starsze mogą liczyć na profesjonalną,lepszą opiekę medyczną przy użyciu nowoczesnej aparatury medycznej

Zostaw komentarz